Derneğimiz 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı gerçekleştirdik. OMS Paslanmaz Mutfak Araçları San. ve Tic. Ltd. Şti. temsilcisi Talha Özger oy birliği ile Derneğimizin 2024-2027 dönemi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi

Derneğimizin 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı ve 10. Yıl Kutlaması sonrası görevi tekrar üstlenen Yönetim Kurulu Başkanımız Talha Özger, 2021-2024 döneminde görev yapmış olan tüm Başkan Vekillerimiz ve Yardımcılarımıza, Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu ile Komite üyelerimize verdikleri hizmet ve emeklerden dolayı teşekkür etti.

EVSID 2024 Olağan Genel Kurul Toplantımıza Davetlisiniz

Derneğimizin 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 5 Nisan 2024 Cuma günü 09.30’da Ağaoğlu 212 My Office'deki merkez ofisimizde, çoğunluk sağlanamadığı takdirde, 18 Nisan 2024 Perşembe günü saat 17:00'da Elite World Grand İstanbul-Basın Ekspres Otel’de çoğunluk aranmaksızın aşağıda yer alan gündem maddeleri ile gerçekleştirilecektir.

Next Level B2B INVITATION ONLY LATAM 2024 YILINDA PANAMA’DA

2022 yılı itibarıyla 6 Milyar$ lık ev ve mutfak eşyaları ithalatına sahip olan ve son 5 yıllık dönemde %30 oranında büyüme gösteren Latin Amerika pazarında Türkiye olarak aynı dönemde ihracatımızı %46 oranında arttırarak 79.8 Milyon$ a çıkartmış bulunuyoruz. Hedefimiz mevcut ihracat potansiyelini daha etkin bir şekilde değerlendirerek ilk etapta bölge ülkelerine ihracatımızı 100 milyon$'ın üzerine çıkartabilmek.

SİZLERİ 7.INVITATION ONLY İSTANBUL ETKİNLİĞİNE KATILMAYA DAVET EDİYORUZ.

İhracat ve pazarlama günümüzde bambaşka bir yöne doğru evriliyor. Yeni müşterilere ulaşabilmek için pahalı stand masrafları ödemek, gereksizce büyük alanlar kiralamak ve pasif olarak müşterinin sizinle temasa geçmesini beklemek etkisini giderek kaybetmeye başladı. Artık eskinin fuarları hedef alıcıya ulaşmak için tek seçenek değil. Daha dinamik ve farklı stratejilerle bambaşka enstrümanları kullanmak elinizde.  

Avrupalı alıcılarla bu kez Invitation Only Europe Hollanda'da bir araya geliyoruz

Ev ve mutfak eşyaları sektörü olarak toplam ihracatımızın yaklaşık %55 ini gerçekleştirdiğimiz Avrupa ülkeleri, aynı zamanda satın almacı kanalına en zor ulaştığımız pazarı oluşturmakta. Bu nedenle, 2019 yılında Çekya, 2022 yılında da Polonya’da gerçekleştirdiğimiz Invitation Only Europe etkinliğimizi bu yıl Amsterdam/Hollanda’da gerçekleştirmeyi planladık.

Evbark dergimizin 3.sayısı yayında !

2022 yılında hayata geçirdiğimiz ve veri tabanımızdaki yurt dışı satın almacılar ile etkinliklerde dağıtımını gerçekleştirdiğimiz Evbark dergisinin 3. Sayısı yayında.

EVBARK DERGİMİZİN ŞUBAT SAYISI YAYINDA!

EVSİD olarak Türk ev ve mutfak eşyalarının tüm dünyada tanıtımına destek olabilmek ve özellikle sektördeki Türk markalarını hedef alıcı kitleye tanıtabilmek amacıyla Ekim ayında  yayınına başladığımız Evbark dergimizin Şubat sayısı yayında…

2023 EVBARK

EVSİD olarak Türk ev ve mutfak eşyalarının tüm dünyada tanıtımına destek olabilmek ve özellikle sektördeki Türk markalarını hedef alıcı kitleye tanıtabilmek amacıyla Ekim ayında  yayınına başladığımız Evbark dergimizin Şubat sayısı hazırlıkları sürüyor… 

2023 İÇİN NELER PLANLADIK

Yurtiçi ve Yurtdışı Projeler Komitelerimizin yoğun çalışmaları sonucunda belirlenen 2023 faaliyetlerimizi paylaşmak, görüşlerinizi almak ve sektörümüze yönelik sorun ve önerilerinizi dinlemek amacıyla gerçekleştirdiğimiz "2023 Evsid Faaliyetleri Lansmanı" toplantımıza göstermiş olduğunuz yoğun ilgiden dolayı tüm sektör temsilcilerimize teşekkür ederiz.

Derneğimizce aylık olarak hazırlanan Ev ve Mutfak Eşyaları Sektörü Ocak 2022 İhracat Değerlendirme Raporu’na göre 2021 yılı ihracatını bir önceki yıla göre %35 arttıran ev ve mutfak eşyaları sektörü, 2022 yılının ilk ayında artışını devam ettirdi

Elektrikli küçük mutfak ve ev aletlerindeki düşüşe rağmen %11,3 oranında büyüme sağlayan sektörün en fazla artış yaşayan alt sektörleri cam ve seramik grupları oldu. [devamı...]

Değerli Sektör Temsilcimiz, Bildiğiniz üzere İstanbul etkinliğine 16 sı Latin Amerika ülkelerinden olmak üzere toplam 125 satın almacı firma katılmış ve 2 gün süren ekinlik kapsamında 2.000 in üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirilmişti. EVSİD olarak Latin Amerika pazarının potansiyelini değerlendirebilmek amacıyla 14-19 Temmuz tarihlerinde bu defa Panama’da Latin Amerika’daki Meksika, Kolombiya, Peru, Şili, Brezilya, Uruguay, Bolivya, Arjantin, Paraguay gibi komşu ülkelerin de katılımıyla bir ikili iş görüşme programı gerçekleştirmekteyiz.

Kontenjanla sınırlı olup gerçekleştireceğimiz program kapsamında 14 Temmuz tarihinde Panama’ya direkt uçuş gerçekleştirilmesi, 15 Temmuz tarihinde Pazar ziyaretleri ve retail tour yapılması, ardından 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde 2 gün içerisinde aralarında Casa Ideas ve Tottus-Şili, Novey-Panama, Tugo-Kolombiya, Mays Zona Libre-Panama ‘nın da bulunduğu 50 Latin Amerikalı alıcı ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktayız.

Ekonomi sınıfı Panama gidiş-dönüş uçak bileti, Panama’da 4 gece 5* Otelde konaklama, transferler, toplantı salonu ve toplantılar sırasında öğle yemekleri, ikili iş görüşmeleri ve görüşmelerde İspanyolca-İngilizce tercüman hizmeti dahil toplam katılım bedeli 7.800$ olup, bahse konu tutar %50 oranında Ticaret Bakanlığı’nın ilgili tebliği kapsamında desteklenecektir. Başvuran firmalar ilk etapta toplam katılım bedeli olan 7.800$ bedeli ödeyecek ve Ticaret Bakanlığı’ndan desteğin gelmesi sonrası kendilerine destekleme oranında iade yapılacaktır.

Bahse konu programa katılmak isteyen firmalarımızın Ticaret Bakanlığı Şirket Talep Formu ve Katılım Sözleşmesi ile birlikte [email protected] e-mail adresine iletilmesi rica olunur.

Not: Kontenjan başvuru sırasına göre değerlendirilecek olup, heyete kabul edilemeyecek firmaların ödemeleri kesintisiz iade edilecektir