EVSID 2024 Olağan Genel Kurul Toplantımıza Davetlisiniz

EVSID 2024 Olağan Genel Kurul Toplantımıza Davetlisiniz

Değerli Üyemiz,
Derneğimizin 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı, 5 Nisan 2024 Cuma günü 09.30’da Ağaoğlu 212 My Office'deki merkez ofisimizde, çoğunluk sağlanamadığı takdirde, 18 Nisan 2024 Perşembe günü saat 17:00'da Elite World Grand İstanbul-Basın Ekspres Otel’de çoğunluk aranmaksızın aşağıda yer alan gündem maddeleri ile gerçekleştirilecektir. Dernekler Yasası gereği Genel Kurul’da vekalet ile oy kullanılamadığından, üyelerimizin
toplantıya bizzat katılımı gerekmekte ve kimlik ibrazı (nüfus cüzdanı, pasaport, ehliyet geçerlidir) zorunluluğu bulunmaktadır.  

GÜNDEM
1- Açılış, İstiklal Marşı ve Saygı Duruşu,
2- Genel Kurul Başkanlık Divanı'nın (Divan Başkanı, Divan Başkan Vekili ve
    Divan katipleri) seçilmesi ve Divan Kurulu tutanaklarına imza atma yetkisi
    verilmesi,
3- Başkanın açılış konuşması,
4- Yönetim Kurulu faaliyet raporunun sunumu ve görüşülmesi,
5- Bilanço ve gelir-gider tablolarının sunumu ve görüşülmesi,
6- Denetim Kurulu raporlarının sunumu ve görüşülmesi,
7- Yönetim ve Denetim Kurullarının ibrası,
8- Yeni dönem Yönetim, Denetim ve Disiplin Kurulu asil ve yedek üyelerinin
     seçilmesi,
9-  Yeni dönem iş programının görüşülmesi,
10- Görüş ve öneriler
11- Kapanış

Bilgilerinize sunar, Derneğimizin 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı'na
teşriflerinizi bekleriz.

Senem Sanal Sezerer
Genel Sekreter

GENEL KURUL 1. TOPLANTISI
Tarih     : 05 Nisan 2024 Cuma Saat 09.30
Yer        : EVSID Genel Merkezi
                Mahmutbey Mah. Taşocağı Yolu Cad. No:3
                Ağaoğlu 212 My Office B Blok Kat: 4 Ofis No: 69
                Bağcılar – İstanbul
                Tel: 212 659 9425
 
GENEL KURUL 2. TOPLANTISI
Tarih     : 18 Nisan 2024 Perşembe Saat 17:00
Yer        : Elite World Grand İstanbul Otel
               Basın Ekspres Cad.No:4 Halkalı-Küçükçekmece 34303 Istanbul / Türkiye
               Tel: +90 212 404 05 05

Katılım teyidinizi [email protected] adresine bildirmenizi rica ederiz.

Paylaş:

Değerli Sektör Temsilcimiz, Bildiğiniz üzere İstanbul etkinliğine 16 sı Latin Amerika ülkelerinden olmak üzere toplam 125 satın almacı firma katılmış ve 2 gün süren ekinlik kapsamında 2.000 in üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirilmişti. EVSİD olarak Latin Amerika pazarının potansiyelini değerlendirebilmek amacıyla 14-19 Temmuz tarihlerinde bu defa Panama’da Latin Amerika’daki Meksika, Kolombiya, Peru, Şili, Brezilya, Uruguay, Bolivya, Arjantin, Paraguay gibi komşu ülkelerin de katılımıyla bir ikili iş görüşme programı gerçekleştirmekteyiz.

Kontenjanla sınırlı olup gerçekleştireceğimiz program kapsamında 14 Temmuz tarihinde Panama’ya direkt uçuş gerçekleştirilmesi, 15 Temmuz tarihinde Pazar ziyaretleri ve retail tour yapılması, ardından 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde 2 gün içerisinde aralarında Casa Ideas ve Tottus-Şili, Novey-Panama, Tugo-Kolombiya, Mays Zona Libre-Panama ‘nın da bulunduğu 50 Latin Amerikalı alıcı ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktayız.

Ekonomi sınıfı Panama gidiş-dönüş uçak bileti, Panama’da 4 gece 5* Otelde konaklama, transferler, toplantı salonu ve toplantılar sırasında öğle yemekleri, ikili iş görüşmeleri ve görüşmelerde İspanyolca-İngilizce tercüman hizmeti dahil toplam katılım bedeli 7.800$ olup, bahse konu tutar %50 oranında Ticaret Bakanlığı’nın ilgili tebliği kapsamında desteklenecektir. Başvuran firmalar ilk etapta toplam katılım bedeli olan 7.800$ bedeli ödeyecek ve Ticaret Bakanlığı’ndan desteğin gelmesi sonrası kendilerine destekleme oranında iade yapılacaktır.

Bahse konu programa katılmak isteyen firmalarımızın Ticaret Bakanlığı Şirket Talep Formu ve Katılım Sözleşmesi ile birlikte [email protected] e-mail adresine iletilmesi rica olunur.

Not: Kontenjan başvuru sırasına göre değerlendirilecek olup, heyete kabul edilemeyecek firmaların ödemeleri kesintisiz iade edilecektir