Next Level B2B INVITATION ONLY LATAM 2024 YILINDA PANAMA’DA

Next Level B2B INVITATION ONLY LATAM 2024 YILINDA PANAMA’DA

Sn. Üyemiz,

2022 yılı itibarıyla 6 Milyar$ lık ev ve mutfak eşyaları ithalatına sahip olan ve son 5 yıllık dönemde %30 oranında büyüme gösteren Latin Amerika pazarında Türkiye olarak aynı dönemde ihracatımızı %46 oranında arttırarak 79.8 Milyon$ a çıkartmış bulunuyoruz. Hedefimiz mevcut ihracat potansiyelini daha etkin bir şekilde değerlendirerek ilk etapta bölge ülkelerine ihracatımızı 100 milyon$'ın üzerine çıkartabilmek.

Bu amaçla başta Panama olmak üzere Kolombiya, Meksika, Kosta Rika, Dominik, Ekvator, El Salvador, Guatemala, Panama, Bolivya, Trinidad, Peru, Şili, Brezilya, Uruguay, Paraguay, Arjantin gibi tek tek ziyaret edilmesi zor 15 Latin Amerika ülkesinden nitelikli alıcıları bir araya getirmeyi ve üreticilerimiz ile iş görüşmeleri gerçekleştirmelerini planladık.

Bölgedeki satın almacılar tarafından en merkezi noktalardan biri olarak kabul edilen Panama’da 5 yıldızlı The Santa Maria, a Luxury Collection Otelinde gerçekleştirilecek iş görüşmelerine yerel satın almacıların yanısıra yakın 15 ülkeden alıcıların da katılması ve 2 gün sürecek iş görüşmeleri süresince her bir firmamızın ortalama 20 iş görüşmesi yapmasını hedefledik.

Program uyarınca 14 Temmuz 2024 Pazar günü Türk Hava Yollarının direkt seferi ile Panama’ya varılacak ve pazartesi günü pazarın yerinde incelenmesi sonrasında 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde 2 tam gün iş görüşmeleri gerçekleştirilecek. Programın bitiminde 18 Temmuz tarihinde 19:50 Türk Hava Yolları direkt uçuşu ile İstanbul’a dönülmesi planlanıyor. Heyete ilişkin Programa aşağıdaki ek dosyalarda ulaşabilirsiniz. Amacımız her katılımcı firmamızın öncelikle pazarı ve Latin Amerika bölgesindeki potansiyeli yerinde görmesi,bölgedeki önemli alıcılara ilişkin verilere erişmesi ve en önemlisi nitelikli alıcılar ile verimli iş görüşmeleri gerçekleştirebilmeleri.

Ticaret Bakanlığı’mızın Sektörel Heyet programları çerçevesinde gerçekleştirmeyi planladığımız programın harcamaları %50 oranında desteklenecek olup; yol, konaklama, transferler, ikili iş görüşmeleri organizasyonu ile Ticaret Bakanlığı desteği dışında kalan öğle yemekleri ve Panama dışından gelecek alıcıların yol/konaklama masrafları dahil olmak üzere kişi başı katılım ücreti 7.800$ dır. Aynı firmadan 2.kişi katılım sağlayacak ise 3.400$, 2. kişi aynı odada 2.800$ olacak şekilde belirlenmiştir. Otel salonunun kısıtlı olması nedeniyle 30 firma ile sınırlandırdığımız bahsekonu programa katılmak isteyen firmalarımızın en geç 22 Mart 2024 tarihine kadar Ticaret Bakanlığı Şirket Talep Formu, Katılım Sözleşmesi ve ilk taksit ödemesi olan 3.900$’lık ödemenin yapıldığını belirtir dekont ile birlikte [email protected] e-mail adresine iletilmesi rica olunur.

Saygılarımızla,
Senem Sanal Sezerer
Genel Sekreter

NOT: Katılımcı sayısı 30 firma ile sınırlı olup, başvuru tarihi ve ödeme sırası dikkate alınacaktır.    

Ödemeler için Banka Hesap Bilgileri;

Hesap Adı : Ev ve Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği Ticari İşletme
Hesap :ABD $
Banka        : Garanti Bankası A.Ş.
Şube          : Akatlar
IBAN          : TR03 0006 2001 5720 0009 0828 71

Paylaş:

Değerli Sektör Temsilcimiz, Bildiğiniz üzere İstanbul etkinliğine 16 sı Latin Amerika ülkelerinden olmak üzere toplam 125 satın almacı firma katılmış ve 2 gün süren ekinlik kapsamında 2.000 in üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirilmişti. EVSİD olarak Latin Amerika pazarının potansiyelini değerlendirebilmek amacıyla 14-19 Temmuz tarihlerinde bu defa Panama’da Latin Amerika’daki Meksika, Kolombiya, Peru, Şili, Brezilya, Uruguay, Bolivya, Arjantin, Paraguay gibi komşu ülkelerin de katılımıyla bir ikili iş görüşme programı gerçekleştirmekteyiz.

Kontenjanla sınırlı olup gerçekleştireceğimiz program kapsamında 14 Temmuz tarihinde Panama’ya direkt uçuş gerçekleştirilmesi, 15 Temmuz tarihinde Pazar ziyaretleri ve retail tour yapılması, ardından 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde 2 gün içerisinde aralarında Casa Ideas ve Tottus-Şili, Novey-Panama, Tugo-Kolombiya, Mays Zona Libre-Panama ‘nın da bulunduğu 50 Latin Amerikalı alıcı ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktayız.

Ekonomi sınıfı Panama gidiş-dönüş uçak bileti, Panama’da 4 gece 5* Otelde konaklama, transferler, toplantı salonu ve toplantılar sırasında öğle yemekleri, ikili iş görüşmeleri ve görüşmelerde İspanyolca-İngilizce tercüman hizmeti dahil toplam katılım bedeli 7.800$ olup, bahse konu tutar %50 oranında Ticaret Bakanlığı’nın ilgili tebliği kapsamında desteklenecektir. Başvuran firmalar ilk etapta toplam katılım bedeli olan 7.800$ bedeli ödeyecek ve Ticaret Bakanlığı’ndan desteğin gelmesi sonrası kendilerine destekleme oranında iade yapılacaktır.

Bahse konu programa katılmak isteyen firmalarımızın Ticaret Bakanlığı Şirket Talep Formu ve Katılım Sözleşmesi ile birlikte [email protected] e-mail adresine iletilmesi rica olunur.

Not: Kontenjan başvuru sırasına göre değerlendirilecek olup, heyete kabul edilemeyecek firmaların ödemeleri kesintisiz iade edilecektir