BEKLENEN DERGİMİZ EVBARK’IN EKİM SAYISI ÇIKTI !

BEKLENEN DERGİMİZ EVBARK’IN EKİM SAYISI ÇIKTI !

Evsid olarak Türk ev ve mutfak eşyalarının tüm dünyada tanıtımına destek olabilmek ve özellikle sektördeki Türk markalarını hedef alıcı kitleye tanıtabilmek amacıyla yeni bir dergi çıkartmaya karar verdik.

“Evbark” adını verdiğimiz dergimizi yılda 4 defa yayınlayarak, yurt dışındaki ev ve mutfak eşyaları, ev hediyelik, dekoratif ürünler ve HoReCa satın almacılarına direkt posta yolu ile ulaştırmayı, yurtdışı etkinliklerimizde yine hedef kitleye dağıtmayı planlıyoruz.

Daha önce yayınlanan sektör dergilerinin aksine sadece İngilizce yayınlanacak olan dergimizin ilk sayısını, Kolombiya’da gerçekleştirdiğimiz Invitation Only Latam 2022 etkinliğimize denk gelecek şekilde planladık, bu nedenle de ilk sayımızı ayrıca İspanyolca dilinde de bastırarak bölge ülke alıcılarına dağıtımında gerçekleştirdik. İkinci sayımızı ise sektörümüzün en önemli uluslararası fuarı olarak kabul edilen Ambiente Fuarı'na özel olarak hazırlıyoruz.

Paylaş:

Değerli Sektör Temsilcimiz, Bildiğiniz üzere İstanbul etkinliğine 16 sı Latin Amerika ülkelerinden olmak üzere toplam 125 satın almacı firma katılmış ve 2 gün süren ekinlik kapsamında 2.000 in üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirilmişti. EVSİD olarak Latin Amerika pazarının potansiyelini değerlendirebilmek amacıyla 14-19 Temmuz tarihlerinde bu defa Panama’da Latin Amerika’daki Meksika, Kolombiya, Peru, Şili, Brezilya, Uruguay, Bolivya, Arjantin, Paraguay gibi komşu ülkelerin de katılımıyla bir ikili iş görüşme programı gerçekleştirmekteyiz.

Kontenjanla sınırlı olup gerçekleştireceğimiz program kapsamında 14 Temmuz tarihinde Panama’ya direkt uçuş gerçekleştirilmesi, 15 Temmuz tarihinde Pazar ziyaretleri ve retail tour yapılması, ardından 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde 2 gün içerisinde aralarında Casa Ideas ve Tottus-Şili, Novey-Panama, Tugo-Kolombiya, Mays Zona Libre-Panama ‘nın da bulunduğu 50 Latin Amerikalı alıcı ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktayız.

Ekonomi sınıfı Panama gidiş-dönüş uçak bileti, Panama’da 4 gece 5* Otelde konaklama, transferler, toplantı salonu ve toplantılar sırasında öğle yemekleri, ikili iş görüşmeleri ve görüşmelerde İspanyolca-İngilizce tercüman hizmeti dahil toplam katılım bedeli 7.800$ olup, bahse konu tutar %50 oranında Ticaret Bakanlığı’nın ilgili tebliği kapsamında desteklenecektir. Başvuran firmalar ilk etapta toplam katılım bedeli olan 7.800$ bedeli ödeyecek ve Ticaret Bakanlığı’ndan desteğin gelmesi sonrası kendilerine destekleme oranında iade yapılacaktır.

Bahse konu programa katılmak isteyen firmalarımızın Ticaret Bakanlığı Şirket Talep Formu ve Katılım Sözleşmesi ile birlikte [email protected] e-mail adresine iletilmesi rica olunur.

Not: Kontenjan başvuru sırasına göre değerlendirilecek olup, heyete kabul edilemeyecek firmaların ödemeleri kesintisiz iade edilecektir