BONERA TUTKU METAL MUTFAK EŞYALARI PLASTİK İÇ VE DIŞ TİC.SAN.LTD.ŞTİ.

Üye listesine dön

Bonera Tutku Metal

Kökleri 1940’lara dayanan firmamız sektörde üç kuşaktır sürekli büyüyen ve geleneklerine bağlı kalmış bir aile kuruluşudur. İlk kurulduğu yıllarda sektöre bakır mutfak eşyaları üreterek başlayan firmamız günümüzde pişirme grubu ürünlerde üç ana grup olan;
-Paslanmaz Çelik
-Yanmaz yapışmaz kaplamalı alüminyum
-Emaye

Gruplarında tencere, çaydanlık, düdüklü tencere, cezve ve tepsi gibi farklı ürünler üretmektedir. 1990 yılında kurumsal kimlikle Kahramanmaraş Ferhuş’ta MARAŞ TUTKU METAL SAN.TİC. LTD.ŞTİ. ile paslanmaz çelik mutfak eşyaları üretimine başlamıştır.

Türkiye’de neredeyse her eve girmiş olan firmamız ürünlerini tüm dünyayla buluşturma hedefiyle 2000’li yıllarda ihracata başlamıştır. Her geçen yıl ihracatını artıran firmamız Kahramanmaraş OSB’de şirketler grubumuzun bir parçası olan BONERA TUTKU METAL firması ile yanmaz yapışmaz kaplamalı alüminyum pişirme grubu üretimine başlamıştır.

Odak noktası her zaman büyümek üzerine olan BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBUMUZ'un ihracat firması METALİKA MUTFAK EŞYALARI DIŞ TİC. LTD. STİ. ile 2020 yılı içerisinde Türkiye’nin tüm sektörlerde ilk 1000 ihracatçı firması arasına girme başarısını elde etmiştir.

2022 yılına girerken BONERA TUTKU METAL ŞİRKETLER GRUBU yeni bir atılımla dünyanın en önemli ticaret merkezlerinden İstanbul’da bütün ürünlerimizin de sergilendiği bir ofis açarak yurtiçi ve yurtdışı müşterilerine bir hizmet noktası daha ekleyerek ulaşılabilirliğini artırmıştır.

Ürün Galerisi

Değerli Sektör Temsilcimiz, Bildiğiniz üzere İstanbul etkinliğine 16 sı Latin Amerika ülkelerinden olmak üzere toplam 125 satın almacı firma katılmış ve 2 gün süren ekinlik kapsamında 2.000 in üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirilmişti. EVSİD olarak Latin Amerika pazarının potansiyelini değerlendirebilmek amacıyla 14-19 Temmuz tarihlerinde bu defa Panama’da Latin Amerika’daki Meksika, Kolombiya, Peru, Şili, Brezilya, Uruguay, Bolivya, Arjantin, Paraguay gibi komşu ülkelerin de katılımıyla bir ikili iş görüşme programı gerçekleştirmekteyiz.

Kontenjanla sınırlı olup gerçekleştireceğimiz program kapsamında 14 Temmuz tarihinde Panama’ya direkt uçuş gerçekleştirilmesi, 15 Temmuz tarihinde Pazar ziyaretleri ve retail tour yapılması, ardından 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde 2 gün içerisinde aralarında Casa Ideas ve Tottus-Şili, Novey-Panama, Tugo-Kolombiya, Mays Zona Libre-Panama ‘nın da bulunduğu 50 Latin Amerikalı alıcı ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktayız.

Ekonomi sınıfı Panama gidiş-dönüş uçak bileti, Panama’da 4 gece 5* Otelde konaklama, transferler, toplantı salonu ve toplantılar sırasında öğle yemekleri, ikili iş görüşmeleri ve görüşmelerde İspanyolca-İngilizce tercüman hizmeti dahil toplam katılım bedeli 7.800$ olup, bahse konu tutar %50 oranında Ticaret Bakanlığı’nın ilgili tebliği kapsamında desteklenecektir. Başvuran firmalar ilk etapta toplam katılım bedeli olan 7.800$ bedeli ödeyecek ve Ticaret Bakanlığı’ndan desteğin gelmesi sonrası kendilerine destekleme oranında iade yapılacaktır.

Bahse konu programa katılmak isteyen firmalarımızın Ticaret Bakanlığı Şirket Talep Formu ve Katılım Sözleşmesi ile birlikte [email protected] e-mail adresine iletilmesi rica olunur.

Not: Kontenjan başvuru sırasına göre değerlendirilecek olup, heyete kabul edilemeyecek firmaların ödemeleri kesintisiz iade edilecektir