SARKAP İÇ VE DIŞ AŞ.

Üye listesine dön

Sarkap

Sarkap İç ve Dış Ticaret Anonim Şirketi, 2019 senesinin mart ayında Türkiye’de 16, Bulgaristan’da 2, Hollanda ve Rusya’da birer fabrikası bulunan, sert metal ve plastik ambalaj sektöründe yalnızca ülkemizde değil Avrupa’da da önde gelen Sarten’in iştirakinde kurulmuştur. Sonraları, ekibin profesyonelliği ve müşteri odaklı stratejisi sayesinde Sarten’in B2B yapısına dahil olan bir birim olmaktan çıkarak kendi potansiyeli ile markalaşmış ve hacmini büyütmüştür. B2C yapısına sahip, son tüketiciye hizmet veren bir şirket olmayı amaçlamıştır. Sarkap ürünleri, Ayvalık fabrikada zeytinyağı tenekesi, Manisa’da kavanoz kapağı ve pet kavanoz olmak üzere Sarten fabrikalarında firmanın tescillenmiş kalitesiyle, yüksek teknoloji cihazlarda üretilmektedir. Sarten ürünlerinden farklı olarak son tüketiciye dekoratif metal kutu, kumbara gibi dekoratif ürün hizmeti de vermektedir. Dekoratif metal kutularda ve kavanoz kapağında minimum adet bazında özel baskı da yaparak müşteri memnuniyetini, kişiye özel hizmet sunarak ilk sıraya koyduğunu göstermektedir. Sarkap, hijyenik paketli kavanoz kapağını da Türkiye’de ilk kez üretip piyasaya sürerek ev hanımlarının konserve yaparken materyalin defolu olması ya da hijyenik olmamasından kaynaklanan problemleri en aza indirgemiştir.

Ürün Galerisi

Değerli Sektör Temsilcimiz, Bildiğiniz üzere İstanbul etkinliğine 16 sı Latin Amerika ülkelerinden olmak üzere toplam 125 satın almacı firma katılmış ve 2 gün süren ekinlik kapsamında 2.000 in üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirilmişti. EVSİD olarak Latin Amerika pazarının potansiyelini değerlendirebilmek amacıyla 14-19 Temmuz tarihlerinde bu defa Panama’da Latin Amerika’daki Meksika, Kolombiya, Peru, Şili, Brezilya, Uruguay, Bolivya, Arjantin, Paraguay gibi komşu ülkelerin de katılımıyla bir ikili iş görüşme programı gerçekleştirmekteyiz.

Kontenjanla sınırlı olup gerçekleştireceğimiz program kapsamında 14 Temmuz tarihinde Panama’ya direkt uçuş gerçekleştirilmesi, 15 Temmuz tarihinde Pazar ziyaretleri ve retail tour yapılması, ardından 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde 2 gün içerisinde aralarında Casa Ideas ve Tottus-Şili, Novey-Panama, Tugo-Kolombiya, Mays Zona Libre-Panama ‘nın da bulunduğu 50 Latin Amerikalı alıcı ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktayız.

Ekonomi sınıfı Panama gidiş-dönüş uçak bileti, Panama’da 4 gece 5* Otelde konaklama, transferler, toplantı salonu ve toplantılar sırasında öğle yemekleri, ikili iş görüşmeleri ve görüşmelerde İspanyolca-İngilizce tercüman hizmeti dahil toplam katılım bedeli 7.800$ olup, bahse konu tutar %50 oranında Ticaret Bakanlığı’nın ilgili tebliği kapsamında desteklenecektir. Başvuran firmalar ilk etapta toplam katılım bedeli olan 7.800$ bedeli ödeyecek ve Ticaret Bakanlığı’ndan desteğin gelmesi sonrası kendilerine destekleme oranında iade yapılacaktır.

Bahse konu programa katılmak isteyen firmalarımızın Ticaret Bakanlığı Şirket Talep Formu ve Katılım Sözleşmesi ile birlikte [email protected] e-mail adresine iletilmesi rica olunur.

Not: Kontenjan başvuru sırasına göre değerlendirilecek olup, heyete kabul edilemeyecek firmaların ödemeleri kesintisiz iade edilecektir