Gümüşdağ Elektronik San. Tic. Aş.

Üye listesine dön

Gümüşdağ Elektronik

1959 yılında kurucularımızdan Hasan Gümüşdağ'ın öncülüğünde iş hayatına başlangıç yapan firmamız, Türkiye'de üretimin büyük hız kazandığı 60'lı yıllarda Gümüşdağ ailesi olarak, büyümeyi ve ülke ekonomisine, üreterek ve istihdam sağlayarak katkıda bulunmayı vizyon edindi.

Üretim sektöründe kalıcı olmayı hedefleyen firmamız, 1964 yılında TRT'nin de yayın hayatına geçmesi ile pazarın ihtiyaçlarına cevap olabilmek için "anten" üretimine başladı. 50 yılı aşan sektör tecrübesini ile , teknoloji ve çağın gereksinimlerini yakından takip eden firmamız, 2001 yılında Gümüşdağ Elektronik A.Ş şirketini kurdu ve DİGİÇAĞ markası ortaya çıktı. Bu sayede UHF-VHF anten ve yükselticilerinin üretiminin de ötesine geçerek Dijital teknolojileri üretimine hız verdi ve Uydu alıcıları, uydu antenleri ve VCD oynatıcı gibi ürünlerin imalatına başlandı. Belirli bir süre sonra dijital alandaki misyonunu tamamladığını düşünen firmamız, 2006 yılından itibaren yeni üretim hatları, yeni teknolojilerle birlikte Infrared ısıtıcı üretimine başladı. Faaliyet alanları daha birçok ürünle genişletildi.

2010 yılında ise üretim yelpazesini daha da genişleterek elektrikli küçük ev aletlerinin üretimine başladı. Bugün halihazırda Türkiye'nin sektör liderleri olan birçok firma için ürün tasarlayıp üreten bir konuma gelen şirketimiz son yıllarda yaptığı teknolojik yatırımlarla üretiminde "robotik" teknolojilerini de kullanarak "endüstri 4.0" için geçiş çalışmalarına başlamış ve üretim konusunda çıtasını yükseltmeyi başarmıştır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemine de sahip olan firmamız; markası, üretim bilinci, pazar tecrübesi, pazarlama anlayışı, üretim öncesi ve sonrası güçlü desteği, profesyonel kadrosuyla ile kurumsal bir yapıda hizmet vermeye devam etmektedir.

Ürün Galerisi