Gümüşdağ Elektronik San. Tic. Aş.

Üye listesine dön

Gümüşdağ Elektronik

1959 yılında kurucularımızdan Hasan Gümüşdağ'ın öncülüğünde iş hayatına başlangıç yapan firmamız, Türkiye'de üretimin büyük hız kazandığı 60'lı yıllarda Gümüşdağ ailesi olarak, büyümeyi ve ülke ekonomisine, üreterek ve istihdam sağlayarak katkıda bulunmayı vizyon edindi.

Üretim sektöründe kalıcı olmayı hedefleyen firmamız, 1964 yılında TRT'nin de yayın hayatına geçmesi ile pazarın ihtiyaçlarına cevap olabilmek için "anten" üretimine başladı. 50 yılı aşan sektör tecrübesini ile , teknoloji ve çağın gereksinimlerini yakından takip eden firmamız, 2001 yılında Gümüşdağ Elektronik A.Ş şirketini kurdu ve DİGİÇAĞ markası ortaya çıktı. Bu sayede UHF-VHF anten ve yükselticilerinin üretiminin de ötesine geçerek Dijital teknolojileri üretimine hız verdi ve Uydu alıcıları, uydu antenleri ve VCD oynatıcı gibi ürünlerin imalatına başlandı. Belirli bir süre sonra dijital alandaki misyonunu tamamladığını düşünen firmamız, 2006 yılından itibaren yeni üretim hatları, yeni teknolojilerle birlikte Infrared ısıtıcı üretimine başladı. Faaliyet alanları daha birçok ürünle genişletildi.

2010 yılında ise üretim yelpazesini daha da genişleterek elektrikli küçük ev aletlerinin üretimine başladı. Bugün halihazırda Türkiye'nin sektör liderleri olan birçok firma için ürün tasarlayıp üreten bir konuma gelen şirketimiz son yıllarda yaptığı teknolojik yatırımlarla üretiminde "robotik" teknolojilerini de kullanarak "endüstri 4.0" için geçiş çalışmalarına başlamış ve üretim konusunda çıtasını yükseltmeyi başarmıştır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemine de sahip olan firmamız; markası, üretim bilinci, pazar tecrübesi, pazarlama anlayışı, üretim öncesi ve sonrası güçlü desteği, profesyonel kadrosuyla ile kurumsal bir yapıda hizmet vermeye devam etmektedir.

Ürün Galerisi

Değerli Sektör Temsilcimiz, Bildiğiniz üzere İstanbul etkinliğine 16 sı Latin Amerika ülkelerinden olmak üzere toplam 125 satın almacı firma katılmış ve 2 gün süren ekinlik kapsamında 2.000 in üzerinde iş görüşmesi gerçekleştirilmişti. EVSİD olarak Latin Amerika pazarının potansiyelini değerlendirebilmek amacıyla 14-19 Temmuz tarihlerinde bu defa Panama’da Latin Amerika’daki Meksika, Kolombiya, Peru, Şili, Brezilya, Uruguay, Bolivya, Arjantin, Paraguay gibi komşu ülkelerin de katılımıyla bir ikili iş görüşme programı gerçekleştirmekteyiz.

Kontenjanla sınırlı olup gerçekleştireceğimiz program kapsamında 14 Temmuz tarihinde Panama’ya direkt uçuş gerçekleştirilmesi, 15 Temmuz tarihinde Pazar ziyaretleri ve retail tour yapılması, ardından 16 ve 17 Temmuz tarihlerinde 2 gün içerisinde aralarında Casa Ideas ve Tottus-Şili, Novey-Panama, Tugo-Kolombiya, Mays Zona Libre-Panama ‘nın da bulunduğu 50 Latin Amerikalı alıcı ile iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlanmaktayız.

Ekonomi sınıfı Panama gidiş-dönüş uçak bileti, Panama’da 4 gece 5* Otelde konaklama, transferler, toplantı salonu ve toplantılar sırasında öğle yemekleri, ikili iş görüşmeleri ve görüşmelerde İspanyolca-İngilizce tercüman hizmeti dahil toplam katılım bedeli 7.800$ olup, bahse konu tutar %50 oranında Ticaret Bakanlığı’nın ilgili tebliği kapsamında desteklenecektir. Başvuran firmalar ilk etapta toplam katılım bedeli olan 7.800$ bedeli ödeyecek ve Ticaret Bakanlığı’ndan desteğin gelmesi sonrası kendilerine destekleme oranında iade yapılacaktır.

Bahse konu programa katılmak isteyen firmalarımızın Ticaret Bakanlığı Şirket Talep Formu ve Katılım Sözleşmesi ile birlikte [email protected] e-mail adresine iletilmesi rica olunur.

Not: Kontenjan başvuru sırasına göre değerlendirilecek olup, heyete kabul edilemeyecek firmaların ödemeleri kesintisiz iade edilecektir