Kılıçlar Çatal Kaşık Madeni Mutfak Eşyaları San ve Tic Ltd Şti

Üye listesine dön

Kılıçlar Çatal Kaşık

KILIÇLAR, üretimine 1983 yılında Bayrampaşa’da kurduğu küçük bir atölyede başlamıştır.1988 yılında şahıs firması olmuş,1996’da ise firma daha da büyümüş ve Gen.Md.Hüseyin Kılıç ve iş ortakları Amcazadeoğlu Fikret Kılıç ve kardeşi Mustafa Kılıç ile aile şirketi olarak yoluna devam etmiştir.Bu birlik firmanın iç piyasada büyümesini sağlamış ve HFM Dış.tic. firmasını da kurarak dış piayasada da adını duyurmak için ilk adımlarını atmıştır.

1998-2003 yılları arasında üretimine İmes Org.San.Böl.’de ki fabrikasında devam eden Kılıçlar, ivmesini her geçen gün artırmakta ve gelişen teknolojileri kullanarak yeni inovasyonlarla karşımıza çıkmıştır.

2003 yılında kendi mülkü üzerinde toplam 5.000 m2’lik alanda kurulu Sultanbeyli’deki fabrikasına geçmiş ve yaklaşık 70 kişilik kadrosu ile üretimine burada devam etmektedir.

Üretiminde AISI 304 Kalite 18/10 Cr/Ni alaşımlı paslanmaz çeliği kullanan KILIÇLAR,genel standartlara uygun teknolojileri kullanmakta ve kapasitesini artırmak için yatırımlarına devam etmektedir.

40’a yakın model çeşidiyle 2 binin üzerinde satış kanalı mevcuttur.Fiyat ve kalite yönüyle iyi bir alternatif olarak tüm Türkiye ve dünyadaki alıcılarına ulaşmaktadır.Ürünlerin kalitesi TSE,ISO ve BRAUVERITAS ile belgelendirilmiş ve satışlarını daha çok HORECA,Endüstriyel ve Züccaciye alanında yoğunlaştırmıştır.

HFM Dış.Tic. firması kurarak günümüze kadar 20’ye yakın ülkede ismini duyurmuştur.Bunlar arasında daha çok Mısır, Irak, Kıbrıs, Ukrayna, Bulgaristan, Almanya, Yunanistan, İsveç, Fransa, Azerbeycan, Kazakistan, Kırgızistan yer almaktadır.

Kılıçlar,çatal kaşık bıçak üretiminin yanı sıra masaları süsleyen ve serviste kullanılan tamamlayıcı aksesuarlar olan tuzluk,biberlik,şekerlik,tepsi vb. ürünleri üzerinde de üretimlerini gerçekleştirmekte ve her geçen gün tasarımlarına yenilerini eklemektedir.

Ürün Galerisi