Turkish Home & Kitchenware URGE 1-2 Projesi Katılımcısı firmalarımız için CRM Danışmanlığı

Turkish Home & Kitchenware URGE 1-2 Projesi Katılımcısı firmalarımız için CRM Danışmanlığı

URGE projeleri ihracatçı firmalarımızın ikili iş görüşmeleri programları yanında pazarlamaya yönelik diğer danışmanlık faaliyetlerini de desteklemektedir. EVSİD olarak bizler de ilk etapta firmalarımızın en önemli eksiklerinden birinin CRM/ Müşteri İlişkileri Yönetimi olduğunu düşünerek bir proje başlatmış bulunuyoruz.

Projeye konu Müşteri İlişkileri Yönetimi (CRM) yazılımı, Türk bir firma tarafından geliştirilmiş ve firmalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda geliştirilmiş modüllere sahip. Bu yazılımın kullanımı ile firmalarımızın;

  • Sadece fatura kestiği değil, ilişki kurdukları tüm firmaların kaydını tutabilmeleri,
  • İlişkide oldukları firmaların yanısıra, bu firmalarda kimlerle ilişki kurduklarının takibi ve ilişki yönetimini yapabilmeleri,
  • Fuar ve benzeri yurtdışı faaliyetlerden önce potansiyel firmalara davetler gönderebilmeleri,
  • Fuar ve benzeri pazarlama etkinliklerinin bütçe ve etki analizlerini yapılabilmeleri,

amaçlanmaktadır.

Bir örnek ile anlatılmak gerekirse, firmalarımız bu uygulama sayesinde Ambiente Fuarı’nda;

  • Geçmiş yıllarda standlarını ziyaret eden firmaların çalışanlarına fuar öncesi davet e-postası gönderebileceklerdir.
  • Mevcut müşteri ve potansiyel müşteri kitlesine özellikle Covid 19 döneminde önemini daha çok anladığımız düzenli mailingleri kolayca yapabileceklerdir.
  • Standlarını ziyaret eden kişiler ile geçmişteki aktivitelerini görebilecek (verilen teklif, verilen indirim, ilgilenilen ürün grubu v.b) ve görüşme sırasında buna uygun olarak satış görüşmelerini planlayabileceklerdir.
  • Fuar sonrasında teklif isteyenler başta olmak üzere ilgili ziyaretçilere teşekkür mesajları ve ilgili fırsat için hatırlatıcılar gönderebileceklerdir.
  • Ambiente ile ilgili tüm etkinliklerin bitmesi sonrasında ise harcanan bütçe ve getiri analizi yapmaları mümkün olacaktır.

Alınacak danışmanlık kapsamında her firmamıza ilgili firma tarafından 2 gün yerinde eğitim, 4 gün uzaktan erişimli eğitim gerçekleştirilecek olup, firma başına danışmanlık, yazılımın firmaya özel uyarlanması, eğitim ve 3 kullanıcı x 2 yıl lisanslama maliyeti toplamı 21.495TL dir.

Sözkonusu bedelin lisanslama maliyeti hariç 15.145TL lik kısmı %75 oranında desteklenecek olup, firma başına net maliyetin 10.136 TL olması beklenmektedir.

Daha kapsamlı bir CRM yazılımı kullanmıyorlarsa ilk aşamada tüm küme firmalarımıza önerebileceğimiz CRM yazılımı ve danışmanlık faaliyetlerinden faydalanmak isteyen URGE 1-2 Projesi katılımcılarımızın 12 Kasım 2020 Perşembe gününe kadar Derneğimize ([email protected]) başvurmaları gerekmektedir.

Paylaş: