Tüm destek başvuruları artık sadece Destek Yönetim Sistemi DYS Üzerinden Yapılabilecek

Tüm destek başvuruları artık sadece Destek Yönetim Sistemi DYS Üzerinden Yapılabilecek

Ticaret Bakanlığı’nca yürütülmekte olan Dâhilde İşleme Rejimi, Hariçte İşleme Rejimi, Vergi Resim Harç İstisnası Belgeleri ve Belgesiz İhracat Kredileri ile mal ve hizmet ihracatına yönelik uygulanan tüm yeni destek başvuruları  01.01.2021 (bu tarih dahil) tarihinden itibaren SADECE Ticaret Bakanlığı’nın adresinden “E-İmza Uygulamalarına Giriş” seçeneğinden Destek Yönetim Sistemi (DYS) üzerinden yapılabilecektir.

DYS’de henüz kaydı bulunmayan firmalarımızca DYS üzerinden yapılacak destek başvuruları ancak, sisteme tanımlama işlemleri tamamlandıktan sonra yapılabilecektir. Destek başvuru süreçlerinde hak kaybına uğranmaması için bu adresteki detaylı bilgi ve belgelere göre firmanızın sisteme tanımlanması ve kullanıcı yetkilendirme işlemleriniz için DYS tanımlama/yetkilendirme başvurunuzun firmanız tarafından en kısa süre içerisinde yapılmasını öneririz.

Bakanlıkça yürütülen her bir destek konusu bazında DYS’ye geçiş süreciyle ilgili detaylı açıklamaları içeren takvimi aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

Paylaş: