Koronavirüsün etkileri ile ilgili üçüncü anketimiz de sonuçlandı

Koronavirüsün etkileri ile ilgili üçüncü anketimiz de sonuçlandı

Geçtiğimiz haftalarda COVİD-19 pandemisi ile ilgili olarak sektörümüzde yaşanan problemleri ve çözüme yönelik önerilerinizi alabilmek amacıyla iki farklı anket düzenlemiştik.
 
Yapılan analizde, %95 gibi büyük bir oranda firmalarımızın üretim anlamında süreçten etkilendiğini, aralıklı üretim veya kapasite azaltımına gittiğini rakamlar ile belirleyebildik. Yine aynı çalışmalarda, çözüme yönelik olarak “ev ve mutfak eşyaları sektörü” nün de mücbir sebep kapamına alınması ve finansmana erişim, çeşitli devlet desteklerinden faydalandırılma konusunda daha somut gelişmelerin beklendiği  ifade edildi.
 
Edindiğimiz bu bilgileri ilgili kurumlar, basın kuruluşları ve tüm sektörümüzle paylaştık ve halen de bu konuda kamuoyu oluşturmak için çalışmalarımız devam ediyor. Zaman zaman sizlerle gelişmeleri e-mail ve sosyal media kanallarımız üzerinden paylaşıyoruz.
 
Bu üçüncü anketimizde, biraz daha ileriye dönük öngörülerinizi dinlemek ve ihracatımızın 2020 yılında karşılaşması muhtemel zorluklarını analiz etmek istedik. Çalışmamızın sonuçlarını yine sizlerle olduğu gibi ilgili kurum ve kuruluşlar ve basın ile paylaşmaya devam ediyor olacağız. Umarız çalışmalarımız süreci anlama ve oluşabilecek olumsuzluklara karşı önlem alma konusunda sektörümüze katkıda bulunur. 

Değerli katılımınız ve paylaşımlarınız için tekrar teşekkür ederiz.

Paylaş: