EVSIDConnect Turkish Home and Kitchenware Cluster adıyla yeni bir URGE projesi başlatıyoruz

EVSIDConnect Turkish Home and Kitchenware Cluster adıyla yeni bir URGE projesi başlatıyoruz

URGE projeleri, temelde firmaların ihracatlarını arttırmak amacıyla gerçekleştirecekleri faaliyetlere izin vermekte, Dernek, Birlik vb sivil toplum kuruluşlarının bir araya getirdiği aynı sektörde faaliyet gösteren firmaları toplu bir şekilde desteklemektedir. Diğer Devlet desteklerinden farklı olarak 3 yıl gibi bir süreye yayılan projede tüm etkinlikler %75 oranında desteklenmekte, proje tamamlandığında katılımcı firmaların ihracatına etkisi ölçümleneceğinden proje başladıktan sonra ilave firma katılımı mümkün bulunmamaktadır"

2017-2020 döneminde tamamladığımız 2 URGE projemiz kapsamında, toplamda 64 üye firmamız için öncelikle ihtiyaç analizlerini hazırladık. Analizlere göre ihtiyaç duyulan eğitimleri aldık. Ardından, hedef ülke olarak belirlenen Vietnam, Kolombiya, Fas ile İngiltere pazarlarında ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdik.

Projemiz Ticaret Bakanlığı tarafından "En İyi Uygulamalar"  arasında seçildi. Projenin başarıyla tamamlanması sonrasında, benzer bir projeyi 2021-2024 dönemi için bu kez daha yoğun bir programla gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Planladığımız programa göre  her bir katılımcı firmamızın faydalanacağı şekilde;

 • Ortak bir küme web sayfası hazırlamayı, hazırlanacak web sayfası ve diğer sosyal medya paylaşımları ile ürün ve firma tanıtımları yapmayı, web sayfasında düzenli olarak aylık bazda ücretli tanıtım gerçekleştirmeyi,
 • İhtiyaç analizi ile küme ve firmalar özelinde eksiklikleri tespit ederek, hedef pazarları ve bu pazarlara giriş için gerekli adımları belirlemeyi,
 • Proje için EVSİD içerisinde URGE projesine özel 1 personel istihdam etmeyi,
 • 3 yıl süreli projemiz süresince en az 12 küme toplantısı düzenlemeyi ve 8 eğitim vermeyi,
 • 10 hedef pazar için araştırma raporu hazırlatılarak proje katılımcılarıyla paylaşmayı, 
 • 2 danışmanlık projesi yürütmeyi (endüstriyel tasarım, ambalaj iyileştirme vb),
 • 10 yurtdışı pazarlama faaliyeti gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Özellikle yeni ve henüz yeterince ihracat gerçekleştiremediğimiz pazarlara yönelik kurgulamış olduğumuz URGE projemiz ile birlikte, katılımcı firmalarımızın daha planlı hareket ederek, daha fazla katkı alacakları bir model oluşturmayı planlıyoruz. Buna göre hazırladığımız yeni URGE projemize ilişkin tahmini bütçemiz;


EVSİD URGE PROJESİ TAHMİNİ BÜTÇESİ  (36 aylık toplam tutarları içermektedir)

Yaklaşık 40 firmadan oluşmasını öngördüğümüz URGE projemiz için hazırladığımız tahmini bütçe çerçevesinde proje katılımcısı her firmamızın zorunlu faaliyetlerin tümüne ve seçimlik faaliyetlerden en az 1 tanesine katılmasını hedefliyoruz. Bu kapsamda, projede yer almak isteyen firmalarımızın, zorunlu faaliyetler katkı payı olarak 800 $ ödemesi, kendilerinden istenecek bilgi, belge ve fotoğrafları eksiksiz olarak Derneğimize ulaştırması gerekmektedir. Belirlenen zorunlu faaliyetlerin sayısının artması, azalması veya birim maliyetlerinin değişikliği durumunda net tutarlar katılımcı firmalarımıza şeffaf bir şekilde yansıtılacaktır.

Öteyandan, seçimlik faaliyetler için ayrı duyuru yapılarak, etkinlik bazında bütçe katılımcılardan talep edilecektir. EVSİD olarak hedefimiz proje katılımcılarımızın maksimum düzeyde tüm etkinliklere katılımı olacaktır.

EVSIDConnect Turkish Home and Kitchenware Cluster URGE projemize katılmak isteyen üyelerimiz, Ticaret Bakanlığı tarafından projemizin onaylanması

sonrasında ilave katılım olamayacağını dikkate alarak, en geç 30 Temmuz 2021 tarihine kadar belirlenen avans tutar olan 800 $'ı Derneğimizin aşağıda belirtilen hesabına yatırarak, Ticaret Bakanlığı’na iletmek üzerebaşvuru formu ve ürün resimlerini (300 dpi çözünürlükte 12 adet ürün resmi) tarafımıza iletebilirler.
 

Ö N E M L İ

 1. Projede yer almak için Derneğimiz üyesi olunması gerekmektedir. Başvuru formunda yer alan "İşbirliği Kuruluşu Üyelik Sicil Numarası" ifadesiyle, başvuran firmanın EVSİD'deki  üye sicil numarası kastedilmekte olup, Derneğimizden öğrenilebilir.
 2. Ödemeye açıklama olarak "EVSIDConnect URGE Projesi Katılım Payı" yazılmalıdır.
 3. İlgili Tebliğ uyarınca, Proje  kapsamında düzenlenecek yurtiçi yurtdışı tüm faaliyetlere başvuru sahibi firma ortağı/sahibi ve  SGK'lı çalışanların
  katılabildiği unutulmamalıdır. 
 4. Başvuran firmalarımızın DYS kaydının yapılmış olması gerekmektedir. 
 5. Başvuru formunun altında Ticaret Bakanlığı tarafından talep edilen "Katılımcı Talep Yazısı’nın taranarak ibraz edilmesi" işlemi Derneğimizce yapılacaktır.

Başvuru forum için tıklayınız.

DYK Kaydı yapmak için tıklayınız.

GARANTİ BANKASI
Hesap Adı :      EV VE MUTFAK EŞYA SANAYİCİLERİ VE İHRACATCILARI

                          DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap Türü:    ABD $
IBAN:              TR220006200035900009082871

 

İŞ BANKASI 
Hesap Adı:        EV VE MUTFAK EŞYA SANAYİCİLERİ VE İHRACATCILARI

                           DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap Türü:     ABD $
IBAN:                TR150006400000210693344579

 

Paylaş:

EN GENİŞ ÜLKE KATILIMI EN NİTELİKLİ ALICILAR ÖNCEDEN PLANLANMIŞ İŞ GÖRÜŞMELERİ

SİZLERİ 7. INVITATION ONLY İSTANBUL ETKİNLİĞİNE KATILMAYA DAVET EDİYORUZ

İhracat ve pazarlama günümüzde bambaşka bir yöne doğru evriliyor. Yeni müşterilere ulaşabilmek için pahalı stand masrafları ödemek, gereksizce büyük alanlar kiralamak ve pasif olarak müşterinin sizinle temasa geçmesini beklemek etkisini giderek kaybetmeye başladı. Artık eskinin fuarları hedef alıcıya ulaşmak için tek seçenek değil. Daha dinamik ve farklı stratejilerle bambaşka enstrümanları kullanmak elinizde.

İşte tam da bu nedenle biz EVSİD olarak bundan 7 yıl önce sizlerle birlikte Invitation Only etkinliğini gündeme getirdik. 21 ülkeden 36 alıcı ile başladığımız yolculuğumuzda 50 ülke ve 100 alıcıya ulaştık. Etkinliğimizi Hilton toplantı salonlarından Haliç Kongre Merkezi’ne ve nihayet 2024 yılında Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi’ne taşıdık. 2024 yılında hedefimiz 60 ülkeden toptancı, süpermarket, yapı market, züccaciye mağazası kategorisinde 200 nitelikli alıcıyı sizlerle buluşturmak.

INVITATION ONLY KONSEPTİ NEDİR?

Invitation Only sadece üretici ve marka sahibi firmaların katılabildiği bir organizasyon. Etkinlik için bir web sayfamız var ve yurt dışındaki önemli alıcılara ulaşarak davetlere başlıyoruz. Etkinliğe kaydolacak firmaları Komitemiz ile birlikte değerlendirip eliyoruz, görüşme taleplerini alıyoruz. Amacımız her katılımcı firmamızı Invitation Only süresince maksimum sayıda alıcı ile buluşturmak.

Tüm başvurular alındıktan sonra etkinlikten bir hafta önce sizlerle alıcı listelerini ve görüşme tablonuzu paylaşıyoruz. Görüşmelere hazırlanmak için bir haftalık süreniz oluyor. Ardından etkinlikten bir gün önce ürünlerinizi Lütfi Kırdar salonlarına getirip sizler için hazırlanmış stantlardaki raflarınıza dizilimini gerçekleştiriyorsunuz. İki gün süren programda 20 şer dakikalık ikili iş görüşmeleri gerçekleştiriyorsunuz. Görüşmelerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı anda 2 veya 3 görüşme yapmanız da mümkün olabiliyor.

Tüm bunlara ilave olarak gün içinde kahve molaları, öğle yemekleri ve diğer sosyal aktiviteler sırasında da alıcılar ile sürekli bir arada oluyor ve alıcı firmaları daha yakından tanıma fırsatı bulabiliyorsunuz.

HANGİ ÜLKELERDEN ALICILAR BEKLEMELİYİM?

Invitation Only İstanbul 7 kıtadan 60 ülke alıcısını sizlerle buluşturmayı hedefliyor. EVSİD olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yurt dışı etkinlikleri ve yurt dışı kontaklarımız aracılığıyla elde ettiğimiz veri tabanı sayesinde ABD, Latin Amerika, Afrika, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve hatta Avustralya'dan alıcılar Invitation Only İstanbul 2024'te olacak.

ALICI KATILIMCI FİRMALAR BELLİ Mİ?

Alıcı firmalar için davetlere Ağustos ayında başladık. Geçtiğimiz senelerde Latin Amerika’dan D1, Ara, Pao de Azucar, De Prati, Avrupa’dan Edco, Woolworth, Jysk, El Corte Ingles, Zara Home, Bingo, Afrika’dan LabelVie, Marjane, Asya’dan Future Retail, Kareilla gibi büyük zincirleri İstanbul’da ağırladık. Bu yıl hedefimiz %70 oranda yeni alıcı firma olmak üzere 200 nitelikli firmayı İstanbul’a getirebilmek. Ancak katılımcı firma listemiz sizlerin katılımı ile belirlenecek, bu nedenle etkinlikten bir hafta önce tüm detayları ile alıcı firmalarımızı sizlerle paylaşacağız.

KATILIM KOŞULLARI NEDİR ve KATILIM BEDELİNE NELER DAHİL?

 • 15m 2 Büyüklüğünde Sergileme Standı
 • 15m 2 Stand Konstrüksiyonu
 • B2B İkili İş Görüşmelerine Firmanızdan 2 Kişinin Katılımı
 • Tercümanlık Hizmetleri
 • 2 Gün Süresince Öğlen Yemeği ve İkramlar
 • Gala Yemeği Katılımı (2 Kişi)
 • Yurt dışı Tanıtımlar
 • Yurt Dışından Gelecek Alıcıların Yol, Konaklama Masrafları

TOPLAM 5.800€ + KDV

"INVITATION ONLY İSTANBUL KİM TARAFINDAN ORGANİZE EDİLİYOR?"

Invitation Only etkinliğinin sahibi tamamen sektörümüz ve hiçbir özel firma tarafından organize edilmiyor. Amacı sadece Türkiye'nin ev ve mutfak aksesuarları sektöründeki rekabet gücünü yurt dışı alıcılara göstermek, Türkiye'nin kültürel zenginliğini ve iş varlığını öne çıkararak firmalarımızın ihracatına destek olabilmek. Amacı kar olmadığı için, sizlerin ödediği katılım bedelleri aslında tüm organizasyon masrafları ve satın almacıların Türkiye'ye getirilmesi için harcanıyor.

NASIL KATILABİLİRİM?

Katılım için linkte yer alan Katılım Sözleşmesi 'ni doldurarak firmanız imza sirküleri hükümlerine uygun olarak imzalanmış kaşelenmiş olarak imza sirküleriniz ve ilk ödemenin yapıldığını gösterir dekontla birlikte Derneğimize iletmeniz (Beyza Çınar, [email protected]) yeterli.

7. Invitation Only İstanbul etkinliğimizde görüşmek dileğiyle…

Saygılarımızla,
Senem Sanal Sezerer
Genel Sekreter