Invitation Only Latam 2023

Invitation Only Latam 2023
Başlangıç:

21 August 2023

Bitiş:

23 August 2023

Ülke:

Şili

Şehir:

Santiago

Son Başvuru:

Tamamlandı

Dünya ev ve mutfak eşyaları ithalatının %4,5 ini gerçekleştiren Latin Amerika ülkeleri son 5 yıllık dönemde de dünya geneline paralel olarak %29 oranında büyümüş ve toplam 5.9 Milyar ABD$ lık bir büyüklüğe ulaşmıştır. 

Brezilya ve Arjantin pazarlarındaki daralmaya karşın Meksika, Şili, Peru, Kolombiya ve Panama pazarlarında dünya ortalamasının üzerinde büyüme gerçekleştirildiği görülmüştür. 

21 Ağustos 2023 Pazartesi Retail Tour ve Pazar Analizi

Santiago programının ilk günü olan 21 Ağustos 2023 Pazartesi günü Santiago’da yerleşik Cencosud, Sodimac, Falabella, Tottus, CasaIdeas, Ripley gibi perakende kanallar ziyaret edilerek pazardaki ürünler ve rakipler analiz edilmeye çalışılmıştır. Özellikle ikili iş görüşmeleri öncesinde dağıtım kanallarının, fiyatların ve ürün çeşitlerinin görülmesi katılımcılarımız için faydalı olmuştur.

22-23 Ağustos 2023 İkili İş Görüşmeleri

İkili iş görüşmeleri Heyet’in konakladığı Mandarin Oriental Santiago Otel’in Patagonya Salonlarında, her firmanın ürünlerini raflarda sergileyebilecekleri şekilde gerçekleştirilmiştir. T.C. Santiago Büyükelçimiz Gülcan AKOĞUZ ve Ticaret Müşaviri Yardımcımız Selda Nil GÜNER’in de katıldığı ve Şili pazarına yönelik katılımcılarımız için yapmış oldukları sunumları içeren bilgilendirme toplantısı sonrasında ikili görüşmelerine geçilmiştir.  2 gün süreyle düzenlenen ikili görüşmelere 36 Şili firması haricinde Arjantin’den 6, Kolombiya’dan 3, Peru’dan 2, Guetamala ve Uruguay’dan 1 er firma olmak üzere 49 alıcı dahil olmuştur. Toplam 309 ikili iş görüşmesi gerçekleştirilen etkinlikte iki gün içerisinde her katılımcı firmamız ortalama 15’den fazla iş görüşmesi yapmıştır. 

Gerek Şili gerekse yakın komşu ülkelerden gelen alıcılar ile yaptığımız görüşmelerde de etkinlik organizasyonu ve Türk firmalarının ürün çeşitliliğinden memnun oldukları gözlenmiştir. Ayrıca, ikili iş görüşmelerinin bitimi sonrasında katılımcı firmalarımız, Derneğimiz Yönetim Kurulu ve Ticaret Müşaviri Yardımcımız Selda Nil Güner’in katılımı ile bir değerlendirme toplantısı gerçekleştirilmiş ve Latin Amerika pazarına yönelik etkinlik sonrası izlenecek strateji hakkında fikir alışverişinde bulunulmuştur.

Etkinlik Katılımcıları

EN GENİŞ ÜLKE KATILIMI EN NİTELİKLİ ALICILAR ÖNCEDEN PLANLANMIŞ İŞ GÖRÜŞMELERİ

SİZLERİ 7. INVITATION ONLY İSTANBUL ETKİNLİĞİNE KATILMAYA DAVET EDİYORUZ

İhracat ve pazarlama günümüzde bambaşka bir yöne doğru evriliyor. Yeni müşterilere ulaşabilmek için pahalı stand masrafları ödemek, gereksizce büyük alanlar kiralamak ve pasif olarak müşterinin sizinle temasa geçmesini beklemek etkisini giderek kaybetmeye başladı. Artık eskinin fuarları hedef alıcıya ulaşmak için tek seçenek değil. Daha dinamik ve farklı stratejilerle bambaşka enstrümanları kullanmak elinizde.

İşte tam da bu nedenle biz EVSİD olarak bundan 7 yıl önce sizlerle birlikte Invitation Only etkinliğini gündeme getirdik. 21 ülkeden 36 alıcı ile başladığımız yolculuğumuzda 50 ülke ve 100 alıcıya ulaştık. Etkinliğimizi Hilton toplantı salonlarından Haliç Kongre Merkezi’ne ve nihayet 2024 yılında Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi’ne taşıdık. 2024 yılında hedefimiz 60 ülkeden toptancı, süpermarket, yapı market, züccaciye mağazası kategorisinde 200 nitelikli alıcıyı sizlerle buluşturmak.

INVITATION ONLY KONSEPTİ NEDİR?

Invitation Only sadece üretici ve marka sahibi firmaların katılabildiği bir organizasyon. Etkinlik için bir web sayfamız var ve yurt dışındaki önemli alıcılara ulaşarak davetlere başlıyoruz. Etkinliğe kaydolacak firmaları Komitemiz ile birlikte değerlendirip eliyoruz, görüşme taleplerini alıyoruz. Amacımız her katılımcı firmamızı Invitation Only süresince maksimum sayıda alıcı ile buluşturmak.

Tüm başvurular alındıktan sonra etkinlikten bir hafta önce sizlerle alıcı listelerini ve görüşme tablonuzu paylaşıyoruz. Görüşmelere hazırlanmak için bir haftalık süreniz oluyor. Ardından etkinlikten bir gün önce ürünlerinizi Lütfi Kırdar salonlarına getirip sizler için hazırlanmış stantlardaki raflarınıza dizilimini gerçekleştiriyorsunuz. İki gün süren programda 20 şer dakikalık ikili iş görüşmeleri gerçekleştiriyorsunuz. Görüşmelerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı anda 2 veya 3 görüşme yapmanız da mümkün olabiliyor.

Tüm bunlara ilave olarak gün içinde kahve molaları, öğle yemekleri ve diğer sosyal aktiviteler sırasında da alıcılar ile sürekli bir arada oluyor ve alıcı firmaları daha yakından tanıma fırsatı bulabiliyorsunuz.

HANGİ ÜLKELERDEN ALICILAR BEKLEMELİYİM?

Invitation Only İstanbul 7 kıtadan 60 ülke alıcısını sizlerle buluşturmayı hedefliyor. EVSİD olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yurt dışı etkinlikleri ve yurt dışı kontaklarımız aracılığıyla elde ettiğimiz veri tabanı sayesinde ABD, Latin Amerika, Afrika, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve hatta Avustralya'dan alıcılar Invitation Only İstanbul 2024'te olacak.

ALICI KATILIMCI FİRMALAR BELLİ Mİ?

Alıcı firmalar için davetlere Ağustos ayında başladık. Geçtiğimiz senelerde Latin Amerika’dan D1, Ara, Pao de Azucar, De Prati, Avrupa’dan Edco, Woolworth, Jysk, El Corte Ingles, Zara Home, Bingo, Afrika’dan LabelVie, Marjane, Asya’dan Future Retail, Kareilla gibi büyük zincirleri İstanbul’da ağırladık. Bu yıl hedefimiz %70 oranda yeni alıcı firma olmak üzere 200 nitelikli firmayı İstanbul’a getirebilmek. Ancak katılımcı firma listemiz sizlerin katılımı ile belirlenecek, bu nedenle etkinlikten bir hafta önce tüm detayları ile alıcı firmalarımızı sizlerle paylaşacağız.

KATILIM KOŞULLARI NEDİR ve KATILIM BEDELİNE NELER DAHİL?

  • 15m 2 Büyüklüğünde Sergileme Standı
  • 15m 2 Stand Konstrüksiyonu
  • B2B İkili İş Görüşmelerine Firmanızdan 2 Kişinin Katılımı
  • Tercümanlık Hizmetleri
  • 2 Gün Süresince Öğlen Yemeği ve İkramlar
  • Gala Yemeği Katılımı (2 Kişi)
  • Yurt dışı Tanıtımlar
  • Yurt Dışından Gelecek Alıcıların Yol, Konaklama Masrafları

TOPLAM 5.800€ + KDV

"INVITATION ONLY İSTANBUL KİM TARAFINDAN ORGANİZE EDİLİYOR?"

Invitation Only etkinliğinin sahibi tamamen sektörümüz ve hiçbir özel firma tarafından organize edilmiyor. Amacı sadece Türkiye'nin ev ve mutfak aksesuarları sektöründeki rekabet gücünü yurt dışı alıcılara göstermek, Türkiye'nin kültürel zenginliğini ve iş varlığını öne çıkararak firmalarımızın ihracatına destek olabilmek. Amacı kar olmadığı için, sizlerin ödediği katılım bedelleri aslında tüm organizasyon masrafları ve satın almacıların Türkiye'ye getirilmesi için harcanıyor.

NASIL KATILABİLİRİM?

Katılım için linkte yer alan Katılım Sözleşmesi 'ni doldurarak firmanız imza sirküleri hükümlerine uygun olarak imzalanmış kaşelenmiş olarak imza sirküleriniz ve ilk ödemenin yapıldığını gösterir dekontla birlikte Derneğimize iletmeniz (Beyza Çınar, [email protected]) yeterli.

7. Invitation Only İstanbul etkinliğimizde görüşmek dileğiyle…

Saygılarımızla,
Senem Sanal Sezerer
Genel Sekreter