Invitation Only İstanbul 2022

Invitation Only İstanbul 2022
Başlangıç:

01 June 2022

Bitiş:

04 June 2002

Ülke:

Türkiye

Şehir:

İstanbul

Son Başvuru:

Tamamlandı

Türk ev ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteren Derneğimiz üyesi firmaların farkli ülkelerden ithalatçlı, toptancı, distribütör ve zincir mağazalar ile bir araya gelebilmeleri ve yeni pazarlara girişlerine destek olmak amacıyla düzenlediğimiz ve "Turkish Housewares by Invitation Only" adını verdiğimiz alım heyeti organizasyonumuzun beşincisi uzun süren pandeminin ardından bu yıl 1-4 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul Bomonti Hilton Otelinde organize edildi. Alım Heyeti organizasyonumuza 73 Türk üretici ve aralarında Meksika, Kolombiya, Ekvator, Brezilya, Danimarka, Fas, Belarus, Rusya, G. Afrika Cumhuriyeti, Malezya'nın yer aldığı 50 farklı ülkeden 102 satınalmacı katılırken, iki gün süren program süresince toplamda 1.843 ve ortalamada her bir Türk katılımcı firma 25 iş görüşmesi gerçekleştirdi.

Invitation Only etkinliği kapsamında ilk olarak 1 Haziran Çarsamba günü Istanbul Bomonti Hilton Otelinde alıcı firmalar ile üreticilerimizi bir araya getirecek bir tanışma kokteyli gerçekleştirildi ve ardından 2 Haziran sabahı bilgilendirme toplantısı ile görüşmelerin formatı, program ve tüm diğer detaylar alıcı firmalar ile paylaşıldı. Konuk alıcı firmalar etkinlik için seçilen Hilton Bomonti Otelinde 2 ve 3 Haziran tarihlerinde bire bir "table top" düzeninde Türk firmalar ile görüşmeler gerçekleştirme fırsatı buldular, yine program çerçevesinde düzenlenen akşam yemeği ve gala yemeği gibi aktivitelere katıldılar.

İkili iş görüşmeleri konuk satınalmacı firmaların Türk firmaların profillerini inceleyerek oluşturdukları talepler ve ayrıca etkinlik sırasındaki tercihleri dogrultusunda gerçekleştirildiğinden doğru alıcıların doğru üreticiler ile buluşması sağlandı.

Derneğimiz tarafından beşinci kez gerçekleştirilen Alım heyeti organizasyonumuz hem alıcı hem de tedarikçi firmalarin birbirlerini görüşmeler öncesinde inceleme fırsatı bulduğu, görüşme gün ve saatlerinin önceden belirlendiği format nedeniyle her iki tarafça da başarılı olarak değerlendirildi. Pandemi sonrasında özellikle yurtdışındaki önemli bazı fuarlarin iptal olması veya ziyaretçi sayısının beklenenin altında kalması nedeniyle Invitation Only etkinliğinin farklı konsepti ile her geçen yıl vermini artırdığı ve giderek markalaştığı söylenebilir.

Etkinlik Katılımcıları