Invitation Only İstanbul 2019

Invitation Only İstanbul 2019
Başlangıç:

20 November 2019

Bitiş:

23 November 2019

Ülke:

Türkiye

Şehir:

İstanbul

Son Başvuru:

Tamamlandı

2016 yılında Türk ev ve mutfak eşyaları sektöründeki üreticilerin farklı pazarlardan satınalmacılar ile buluşabilmesi amacıyla EVSİD tarafından hayata geçirilen Turkish Houseware by Invitation Only etkinliği, fuarlardan farklı olarak nokta atışı üreticiler ile potansiyel alıcıları buluşturan bir organizasyon. Geçtiğimiz yıl 39 Türk üreticisinin katıldığı etkinlik, bu yıl 50 nin üzerinde firmanın uluslararası pazarlara açılmasına imkan tanıyacak.

İstanbul Hilton Convention Center da 20-23 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacak organizasyon için öncelikle yurt dışındaki hedef ülkeler ve uygun potansiyel alıcılar belirlendi, bu konuda yurt içinde ve dışındaki danışmanlık firmaları ile çalışılarak hedef kitle özenle belirlendi. 4 kıtadan yaklaşık 90 kadar satın almacı firma davet edilerek 2 günlük program süresince randevu bazında birebir iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlandı.

HANGİ ÜLKELERDEN SATINALMACILAR DAVET EDİLDİ?

Özellikle Avrupa ve Latin Amerika, Sahra Altı Afrika gibi bize coğrafi açıdan uzak ama potansiyel ülkelerdeki alıcılar hedef alındı. Invitation Only etkinliğine 50 farklı ülkeden 90 ın üzerinde satınalmacı firma ile birlikte İstanbul’da yerleşik satınalma ofislerinin katılması bekleniyor. İş görüşmeleri için davet edilen firmaların %70 lik bölümü daha önce Türkiye’ye gelmemiş veya Türkiye ile ticaret yapmamış firmalardan oluşuyor.

2018 YILINDA PROGRAMA HANGİ ALICILAR KATILDI?

Invitation Only etkinliğine katılan firmalar listesi sadece katılımcı firmalar ile paylaşıldığından tüm detayları paylaşamıyoruz. Ancak örnek olması açısından Brezilya’nın en büyük market zinciri Pao de Acucar, Hindistan’dan Future Retail, Meksika’dan HEB, Fas’tan Carrefour, İspanya’dan Zara Home, Ukrayna’dan Tavria, Fransa’dan La Foir'Fouille gibi önemli alıcıları üreticilerimiz ile buluşturduğumuzu söyleyebiliriz. Alıcı firmaların %60 ı toptancı statüsünde, diğer %40 lık bölüm ise zincir market ancak satınalma kriterleri ve aradıkları standartlar Türk firmaları zorlamayacak düzeyde olanlardan seçiliyor.

ÖNCEKİ ETKİNLİKLERDE NE SONUÇ ELDE EDİLDİ? 2019 İÇİN BEKLENTİLER NELER?

İkili iş görüşmelerinin satışa dönmesi uzun bir süreci alsa da özellikle 2018 yılında düzenlenen Invitation Only etkinliği sonrasında gerek katılımcılarımız gerekse yurt dışındaki alıcı firmalardan aldığımız geri dönüşler doğrultusunda önemli bağlantıların yapıldığını bilmekteyiz. Bu durum aslında katılımcı sayımızdaki artıştan da anlaşılmakta.

Rakamsal verileri incelediğimizde; Invitation Only etkinliğine katılan ülkeler bazında ihracatımızın %4 lük bir artış ile 709 milyon $ dan 738 Milyon $ a yükseldiğini, en büyük gelişmenin ise %35 artış ile 18.1 Milyon$ dan 24.5 Milyon$ a yükselen Latin Amerika pazarında gözlendiğini söyleyebiliriz.

Etkinlik Katılımcıları

2023 yılında yeni ve farklı pazarlara açılmak, fuarlarda görüşülemeyen müşterilere kolayca ulaşmak ve indirimli fiyatlardan faydalanmak için firmanız imza sirküleri hükümlerine uygun olarak imzalanmış ve kaşelenmiş Katılım Sözleşmesi ve imza sirküleri ile, aşağıda detayları yer alan banka hesabına yapılan ilk ödemenin yapıldığını gösterir dekont ile birlikte Beyza Çınar Hanım'a ( [email protected] ) iletilmesini rica ederiz.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

  • 15m2 Büyüklüğünde Sergileme Standı
  • 15m2 Stand Konstrüksiyonu
  • B2B İkili İş Görüşmelerine Firmanızdan 2 Kişinin Katılımı
  • Tercümanlık Hizmetleri
  • 2 Gün Süresince Öğlen Yemeği ve İkramlar
  • Gala ve Akşam Yemekleri (2 Kişi)
  • Yurt dışı Tanıtımlar
  • Yurt Dışından Gelecek Alıcıların Yol, Konaklama Masrafları

TOPLAM 6.950€ + KDV