Invitation Only İstanbul 2019

Invitation Only İstanbul 2019
Başlangıç:

20 November 2019

Bitiş:

23 November 2019

Ülke:

Türkiye

Şehir:

İstanbul

Son Başvuru:

Tamamlandı

2016 yılında Türk ev ve mutfak eşyaları sektöründeki üreticilerin farklı pazarlardan satınalmacılar ile buluşabilmesi amacıyla EVSİD tarafından hayata geçirilen Turkish Houseware by Invitation Only etkinliği, fuarlardan farklı olarak nokta atışı üreticiler ile potansiyel alıcıları buluşturan bir organizasyon. Geçtiğimiz yıl 39 Türk üreticisinin katıldığı etkinlik, bu yıl 50 nin üzerinde firmanın uluslararası pazarlara açılmasına imkan tanıyacak.

İstanbul Hilton Convention Center da 20-23 Kasım 2019 tarihleri arasında yapılacak organizasyon için öncelikle yurt dışındaki hedef ülkeler ve uygun potansiyel alıcılar belirlendi, bu konuda yurt içinde ve dışındaki danışmanlık firmaları ile çalışılarak hedef kitle özenle belirlendi. 4 kıtadan yaklaşık 90 kadar satın almacı firma davet edilerek 2 günlük program süresince randevu bazında birebir iş görüşmeleri gerçekleştirilmesi planlandı.

HANGİ ÜLKELERDEN SATINALMACILAR DAVET EDİLDİ?

Özellikle Avrupa ve Latin Amerika, Sahra Altı Afrika gibi bize coğrafi açıdan uzak ama potansiyel ülkelerdeki alıcılar hedef alındı. Invitation Only etkinliğine 50 farklı ülkeden 90 ın üzerinde satınalmacı firma ile birlikte İstanbul’da yerleşik satınalma ofislerinin katılması bekleniyor. İş görüşmeleri için davet edilen firmaların %70 lik bölümü daha önce Türkiye’ye gelmemiş veya Türkiye ile ticaret yapmamış firmalardan oluşuyor.

2018 YILINDA PROGRAMA HANGİ ALICILAR KATILDI?

Invitation Only etkinliğine katılan firmalar listesi sadece katılımcı firmalar ile paylaşıldığından tüm detayları paylaşamıyoruz. Ancak örnek olması açısından Brezilya’nın en büyük market zinciri Pao de Acucar, Hindistan’dan Future Retail, Meksika’dan HEB, Fas’tan Carrefour, İspanya’dan Zara Home, Ukrayna’dan Tavria, Fransa’dan La Foir'Fouille gibi önemli alıcıları üreticilerimiz ile buluşturduğumuzu söyleyebiliriz. Alıcı firmaların %60 ı toptancı statüsünde, diğer %40 lık bölüm ise zincir market ancak satınalma kriterleri ve aradıkları standartlar Türk firmaları zorlamayacak düzeyde olanlardan seçiliyor.

ÖNCEKİ ETKİNLİKLERDE NE SONUÇ ELDE EDİLDİ? 2019 İÇİN BEKLENTİLER NELER?

İkili iş görüşmelerinin satışa dönmesi uzun bir süreci alsa da özellikle 2018 yılında düzenlenen Invitation Only etkinliği sonrasında gerek katılımcılarımız gerekse yurt dışındaki alıcı firmalardan aldığımız geri dönüşler doğrultusunda önemli bağlantıların yapıldığını bilmekteyiz. Bu durum aslında katılımcı sayımızdaki artıştan da anlaşılmakta.

Rakamsal verileri incelediğimizde; Invitation Only etkinliğine katılan ülkeler bazında ihracatımızın %4 lük bir artış ile 709 milyon $ dan 738 Milyon $ a yükseldiğini, en büyük gelişmenin ise %35 artış ile 18.1 Milyon$ dan 24.5 Milyon$ a yükselen Latin Amerika pazarında gözlendiğini söyleyebiliriz.

Etkinlik Katılımcıları

EN GENİŞ ÜLKE KATILIMI EN NİTELİKLİ ALICILAR ÖNCEDEN PLANLANMIŞ İŞ GÖRÜŞMELERİ

SİZLERİ 7. INVITATION ONLY İSTANBUL ETKİNLİĞİNE KATILMAYA DAVET EDİYORUZ

İhracat ve pazarlama günümüzde bambaşka bir yöne doğru evriliyor. Yeni müşterilere ulaşabilmek için pahalı stand masrafları ödemek, gereksizce büyük alanlar kiralamak ve pasif olarak müşterinin sizinle temasa geçmesini beklemek etkisini giderek kaybetmeye başladı. Artık eskinin fuarları hedef alıcıya ulaşmak için tek seçenek değil. Daha dinamik ve farklı stratejilerle bambaşka enstrümanları kullanmak elinizde.

İşte tam da bu nedenle biz EVSİD olarak bundan 7 yıl önce sizlerle birlikte Invitation Only etkinliğini gündeme getirdik. 21 ülkeden 36 alıcı ile başladığımız yolculuğumuzda 50 ülke ve 100 alıcıya ulaştık. Etkinliğimizi Hilton toplantı salonlarından Haliç Kongre Merkezi’ne ve nihayet 2024 yılında Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi’ne taşıdık. 2024 yılında hedefimiz 60 ülkeden toptancı, süpermarket, yapı market, züccaciye mağazası kategorisinde 200 nitelikli alıcıyı sizlerle buluşturmak.

INVITATION ONLY KONSEPTİ NEDİR?

Invitation Only sadece üretici ve marka sahibi firmaların katılabildiği bir organizasyon. Etkinlik için bir web sayfamız var ve yurt dışındaki önemli alıcılara ulaşarak davetlere başlıyoruz. Etkinliğe kaydolacak firmaları Komitemiz ile birlikte değerlendirip eliyoruz, görüşme taleplerini alıyoruz. Amacımız her katılımcı firmamızı Invitation Only süresince maksimum sayıda alıcı ile buluşturmak.

Tüm başvurular alındıktan sonra etkinlikten bir hafta önce sizlerle alıcı listelerini ve görüşme tablonuzu paylaşıyoruz. Görüşmelere hazırlanmak için bir haftalık süreniz oluyor. Ardından etkinlikten bir gün önce ürünlerinizi Lütfi Kırdar salonlarına getirip sizler için hazırlanmış stantlardaki raflarınıza dizilimini gerçekleştiriyorsunuz. İki gün süren programda 20 şer dakikalık ikili iş görüşmeleri gerçekleştiriyorsunuz. Görüşmelerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı anda 2 veya 3 görüşme yapmanız da mümkün olabiliyor.

Tüm bunlara ilave olarak gün içinde kahve molaları, öğle yemekleri ve diğer sosyal aktiviteler sırasında da alıcılar ile sürekli bir arada oluyor ve alıcı firmaları daha yakından tanıma fırsatı bulabiliyorsunuz.

HANGİ ÜLKELERDEN ALICILAR BEKLEMELİYİM?

Invitation Only İstanbul 7 kıtadan 60 ülke alıcısını sizlerle buluşturmayı hedefliyor. EVSİD olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yurt dışı etkinlikleri ve yurt dışı kontaklarımız aracılığıyla elde ettiğimiz veri tabanı sayesinde ABD, Latin Amerika, Afrika, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve hatta Avustralya'dan alıcılar Invitation Only İstanbul 2024'te olacak.

ALICI KATILIMCI FİRMALAR BELLİ Mİ?

Alıcı firmalar için davetlere Ağustos ayında başladık. Geçtiğimiz senelerde Latin Amerika’dan D1, Ara, Pao de Azucar, De Prati, Avrupa’dan Edco, Woolworth, Jysk, El Corte Ingles, Zara Home, Bingo, Afrika’dan LabelVie, Marjane, Asya’dan Future Retail, Kareilla gibi büyük zincirleri İstanbul’da ağırladık. Bu yıl hedefimiz %70 oranda yeni alıcı firma olmak üzere 200 nitelikli firmayı İstanbul’a getirebilmek. Ancak katılımcı firma listemiz sizlerin katılımı ile belirlenecek, bu nedenle etkinlikten bir hafta önce tüm detayları ile alıcı firmalarımızı sizlerle paylaşacağız.

KATILIM KOŞULLARI NEDİR ve KATILIM BEDELİNE NELER DAHİL?

  • 15m 2 Büyüklüğünde Sergileme Standı
  • 15m 2 Stand Konstrüksiyonu
  • B2B İkili İş Görüşmelerine Firmanızdan 2 Kişinin Katılımı
  • Tercümanlık Hizmetleri
  • 2 Gün Süresince Öğlen Yemeği ve İkramlar
  • Gala Yemeği Katılımı (2 Kişi)
  • Yurt dışı Tanıtımlar
  • Yurt Dışından Gelecek Alıcıların Yol, Konaklama Masrafları

TOPLAM 5.800€ + KDV

"INVITATION ONLY İSTANBUL KİM TARAFINDAN ORGANİZE EDİLİYOR?"

Invitation Only etkinliğinin sahibi tamamen sektörümüz ve hiçbir özel firma tarafından organize edilmiyor. Amacı sadece Türkiye'nin ev ve mutfak aksesuarları sektöründeki rekabet gücünü yurt dışı alıcılara göstermek, Türkiye'nin kültürel zenginliğini ve iş varlığını öne çıkararak firmalarımızın ihracatına destek olabilmek. Amacı kar olmadığı için, sizlerin ödediği katılım bedelleri aslında tüm organizasyon masrafları ve satın almacıların Türkiye'ye getirilmesi için harcanıyor.

NASIL KATILABİLİRİM?

Katılım için linkte yer alan Katılım Sözleşmesi 'ni doldurarak firmanız imza sirküleri hükümlerine uygun olarak imzalanmış kaşelenmiş olarak imza sirküleriniz ve ilk ödemenin yapıldığını gösterir dekontla birlikte Derneğimize iletmeniz (Beyza Çınar, [email protected]) yeterli.

7. Invitation Only İstanbul etkinliğimizde görüşmek dileğiyle…

Saygılarımızla,
Senem Sanal Sezerer
Genel Sekreter