Invitation Only Europe Warsaw 2022

Invitation Only Europe Warsaw 2022
Başlangıç:

05 April 2022

Bitiş:

08 April 2022

Ülke:

Poland

Şehir:

Warsaw

Son Başvuru:

Tamamlandı

Pandemi sonrası ilk olarak Fas pazarına yönelik gerçekleştirmiş olduğumuz sektörel heyetlerimizin ikincisi için lojistik avantajımızın bulunduğu Avrupa pazarı seçildi ve tüm Avrupa'dan alıcıları tek bir noktada toplama hedefiyle programımız Polonya'da gerçekleştirildi. 11-14 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlenen organizasyona Derneğimiz üyesi 36 firmamız katıldı.

Polonya ev ve mutfak eşyaları ithalatının son 5 yıllık değişimine baktığımızda 2020 yılına gelene kadar istikrarlı bir şekilde artış gösterdiğini ve son 5 yıllık dönemde %51 oranında büyüdüğünü görmekteyiz. Polonya pazarında Çin'in %32 lük bir pay olmasına karşın Türkiye Polonya ithalatında %3 pay ile altıncı sırada yer almakta. Son 5 yıllık dönemde de Türkiye'nin Polonya'ya ihracatinin %41 oranında, Polonya toplam ithalatındaki büyümenin altında büyümesi Pazar payımızı azaltmış durumda.

Polonya ev ve mutfak eşyaları pazarında en büyük ithalat kalemini %57,1 pay ile küçük elektrikli ev ve mutfak eşyaları oluştururken, metal mutfak eşyaları %20,9'luk pay ile 2., plastik ev ve mutfak eşyaları ise %11,1 pay ile 3. sırada yer almakta. Türkiye olarak ev ve mutfak eşyaları kategorisinde Polonya pazarına en fazla ihracatımız ise küçük elektrikli ev ve mutfak eşyaları grubunda olurken ikinci sırayı metal ev ve mutfak eşyaları ve üçüncü sırayı plastik ev ve mutfak eşyaları izlemekte.

Polonya pazarı ev ve mutfak eşyaları sektörü için önemli ve halen güçlü olduğumuz bir pazar olmasına karşın Polonya'da yapılacak iş görüşmelerine komşu ülke alıcıları da davet edilerek programın verimliliğinin arttırılması ve pazar payımızın arttirılması hedeflendi.

Heyetimizin ilk günü Varşova'daki ev ve mutfak eşyaları konusundaki zincir marketler ve alışveriş merkezleri ziyaret edilerek pazardaki ürünler ve rakipler analiz edilmeye çalışıldı, Makro Cash & Carry, Auchan, Arkadia Shopping Mall, Leroy Merlin ve Duka gibi zincirler ziyaret edildi. İki tam gün süren iş görüşmelerine ise Polonya haricinde yakın komsu 10 farklı ülkeden 43 satınalmacı dahil olarak toplamda 496 ikili iş görüşmesi gerçekleştirildi. Firmalarımız ortalamada 14.6 iş görüşmesine katıldı.

Avrupa pazarı her ne kadar ev ve mutfak eşyalan sektörü olarak ihracatımızın %50'sinden fazlasını gerçekleştirmekte olduğumuz güçlü bir pazar olsa da halen mevcut potansiyelin yeterince değerlendirilemediğini düşünmekteyiz. Uzakdoğu menşeili ürünlere göre Türk ürünlerinin lojistik maliyet ve süre avantajı da dikkate alınarak pazardaki payımızın bu ve benzeri faaliyetler sonrası artacağı düşünülmektedir.

Etkinlik Katılımcıları

EN GENİŞ ÜLKE KATILIMI EN NİTELİKLİ ALICILAR ÖNCEDEN PLANLANMIŞ İŞ GÖRÜŞMELERİ

SİZLERİ 7. INVITATION ONLY İSTANBUL ETKİNLİĞİNE KATILMAYA DAVET EDİYORUZ

İhracat ve pazarlama günümüzde bambaşka bir yöne doğru evriliyor. Yeni müşterilere ulaşabilmek için pahalı stand masrafları ödemek, gereksizce büyük alanlar kiralamak ve pasif olarak müşterinin sizinle temasa geçmesini beklemek etkisini giderek kaybetmeye başladı. Artık eskinin fuarları hedef alıcıya ulaşmak için tek seçenek değil. Daha dinamik ve farklı stratejilerle bambaşka enstrümanları kullanmak elinizde.

İşte tam da bu nedenle biz EVSİD olarak bundan 7 yıl önce sizlerle birlikte Invitation Only etkinliğini gündeme getirdik. 21 ülkeden 36 alıcı ile başladığımız yolculuğumuzda 50 ülke ve 100 alıcıya ulaştık. Etkinliğimizi Hilton toplantı salonlarından Haliç Kongre Merkezi’ne ve nihayet 2024 yılında Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi’ne taşıdık. 2024 yılında hedefimiz 60 ülkeden toptancı, süpermarket, yapı market, züccaciye mağazası kategorisinde 200 nitelikli alıcıyı sizlerle buluşturmak.

INVITATION ONLY KONSEPTİ NEDİR?

Invitation Only sadece üretici ve marka sahibi firmaların katılabildiği bir organizasyon. Etkinlik için bir web sayfamız var ve yurt dışındaki önemli alıcılara ulaşarak davetlere başlıyoruz. Etkinliğe kaydolacak firmaları Komitemiz ile birlikte değerlendirip eliyoruz, görüşme taleplerini alıyoruz. Amacımız her katılımcı firmamızı Invitation Only süresince maksimum sayıda alıcı ile buluşturmak.

Tüm başvurular alındıktan sonra etkinlikten bir hafta önce sizlerle alıcı listelerini ve görüşme tablonuzu paylaşıyoruz. Görüşmelere hazırlanmak için bir haftalık süreniz oluyor. Ardından etkinlikten bir gün önce ürünlerinizi Lütfi Kırdar salonlarına getirip sizler için hazırlanmış stantlardaki raflarınıza dizilimini gerçekleştiriyorsunuz. İki gün süren programda 20 şer dakikalık ikili iş görüşmeleri gerçekleştiriyorsunuz. Görüşmelerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı anda 2 veya 3 görüşme yapmanız da mümkün olabiliyor.

Tüm bunlara ilave olarak gün içinde kahve molaları, öğle yemekleri ve diğer sosyal aktiviteler sırasında da alıcılar ile sürekli bir arada oluyor ve alıcı firmaları daha yakından tanıma fırsatı bulabiliyorsunuz.

HANGİ ÜLKELERDEN ALICILAR BEKLEMELİYİM?

Invitation Only İstanbul 7 kıtadan 60 ülke alıcısını sizlerle buluşturmayı hedefliyor. EVSİD olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yurt dışı etkinlikleri ve yurt dışı kontaklarımız aracılığıyla elde ettiğimiz veri tabanı sayesinde ABD, Latin Amerika, Afrika, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve hatta Avustralya'dan alıcılar Invitation Only İstanbul 2024'te olacak.

ALICI KATILIMCI FİRMALAR BELLİ Mİ?

Alıcı firmalar için davetlere Ağustos ayında başladık. Geçtiğimiz senelerde Latin Amerika’dan D1, Ara, Pao de Azucar, De Prati, Avrupa’dan Edco, Woolworth, Jysk, El Corte Ingles, Zara Home, Bingo, Afrika’dan LabelVie, Marjane, Asya’dan Future Retail, Kareilla gibi büyük zincirleri İstanbul’da ağırladık. Bu yıl hedefimiz %70 oranda yeni alıcı firma olmak üzere 200 nitelikli firmayı İstanbul’a getirebilmek. Ancak katılımcı firma listemiz sizlerin katılımı ile belirlenecek, bu nedenle etkinlikten bir hafta önce tüm detayları ile alıcı firmalarımızı sizlerle paylaşacağız.

KATILIM KOŞULLARI NEDİR ve KATILIM BEDELİNE NELER DAHİL?

  • 15m 2 Büyüklüğünde Sergileme Standı
  • 15m 2 Stand Konstrüksiyonu
  • B2B İkili İş Görüşmelerine Firmanızdan 2 Kişinin Katılımı
  • Tercümanlık Hizmetleri
  • 2 Gün Süresince Öğlen Yemeği ve İkramlar
  • Gala Yemeği Katılımı (2 Kişi)
  • Yurt dışı Tanıtımlar
  • Yurt Dışından Gelecek Alıcıların Yol, Konaklama Masrafları

TOPLAM 5.800€ + KDV

"INVITATION ONLY İSTANBUL KİM TARAFINDAN ORGANİZE EDİLİYOR?"

Invitation Only etkinliğinin sahibi tamamen sektörümüz ve hiçbir özel firma tarafından organize edilmiyor. Amacı sadece Türkiye'nin ev ve mutfak aksesuarları sektöründeki rekabet gücünü yurt dışı alıcılara göstermek, Türkiye'nin kültürel zenginliğini ve iş varlığını öne çıkararak firmalarımızın ihracatına destek olabilmek. Amacı kar olmadığı için, sizlerin ödediği katılım bedelleri aslında tüm organizasyon masrafları ve satın almacıların Türkiye'ye getirilmesi için harcanıyor.

NASIL KATILABİLİRİM?

Katılım için linkte yer alan Katılım Sözleşmesi 'ni doldurarak firmanız imza sirküleri hükümlerine uygun olarak imzalanmış kaşelenmiş olarak imza sirküleriniz ve ilk ödemenin yapıldığını gösterir dekontla birlikte Derneğimize iletmeniz (Beyza Çınar, [email protected]) yeterli.

7. Invitation Only İstanbul etkinliğimizde görüşmek dileğiyle…

Saygılarımızla,
Senem Sanal Sezerer
Genel Sekreter