Bu defa EVSIDConnect Africa

Bu defa EVSIDConnect Africa

EVSİD olarak, pandemi döneminde ertelenen fuarlar ve kısıtlanan seyahat imkanlarına çözüm olarak fiziki heyet organizasyonlarından edindiğimiz tecrübemizi EVSIDConnect adıyla online ortama taşıyarak ilk organizasyonumuzu geçtiğimiz Şubat ayında Latin Amerika, ikincisini Mart ayında İngiltere ve Baltık Ülkeleri'ne gerçekleştirdik. Bu defa hedefimiz Afrika pazarı.

Afrika, kıta geneli olarak 3.7 Milyar $ tutarında ev ve mutfak eşyaları ithalatı gerçekleştiriyor ve Türkiye olarak Afrika’ya ihracatımız 475 Milyon$ düzeyinde. Toplam ihracat pazarımızın %17 sini oluşturan Afrika kıtasındaki %78 oranında ihracatımızı Mısır, Fas, Cezayir, Libya ve Tunus’a gerçekleştirmekle birlikte, Sahra Altı Afrika ülkeleri ile Güney Afrika’daki pazarı henüz yeterince değerlendiremediğimizi düşünüyoruz.

Bu düşünceden hareketle, 22-25 Haziran 2021 tarihlerinde Afrika'ya yönelik düzenlemeyi planladığımız EVSIDConnect B2B Online Africa organizasyonumuz sayesinde, ilgili ülkelerdeki potansiyel alıcılar ile görüşmeler gerçekleştirilmesini, var olan iş birliklerinin güçlendirilmesini ve yeni iş birliklerinin oluşturulmasını hedefliyoruz.

Katılımcı firmalarımızın 4 günlük program süresince Güney Afrika Cumhuriyeti, Namibya, Botsvana, Zambiya, Zimbabve, Angola, Mozambik, Nijerya, Fildişi, Gana ve Kenya olmak üzere 11 farklı ülkeden alıcılar ile en az 6 nitelikli iş görüşmesi yapmalarını ve etkinlik öncesi yapılacak tanıtımlar, katılımcılarımıza verilecek eğitimler ve bilgilendirme toplantıları sayesinde iş görüşmelerinden maksimum verim alınmasını amaçlıyoruz.

Katılım maliyeti, ikili iş görüşmeleri organizasyonu, 4 gün süresince toplantıların koordinasyonu ve ortak tanıtımlar dahil 1.320 $ olup, Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanacak %50 destek sonrası  katılım bedeli firmalarımıza prefinansmanlı olarak 670 $ + KDV yansıtılacaktır.

Plastik, metal, cam, poselen, ahşap ev ve mutfak eşyaları ile mutfak ve banyo tekstil ürünleri üretici ve ihracatçılarımızın katılımının hedeflendiği etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin en geç 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü mesai bitimine kadar  prefinansmanlı 670 $ + KDV katılım bedelini Derneğimizin aşağıda belirtilen hesap numarasına yatırmalarını ve başvuru formlarını eksiksiz doldurarak taranmış kopyalarını [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir.
 

NOT: Katılımcı sayısı 25 firma ile sınırlı olup, başvuru tarihi ve ödeme sırası dikkate alınacaktır.     

1. Katılımcı Şirket Talep Formu için tıklayınız.
2. Firma Bilgi Formu için tıklayınız                                                                                       

**Organizasyonun, Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmaması veya tarafımızdan iptali durumunda, firmalarımız tarafından yapılan ödemeler eksiksiz iade edilecektir. 

GARANTİ BANKASI
Hesap Adı:      EV VE MUTFAK EŞYA SANAYİCİLERİ VE İHRACATCILARI
                        DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap Türü:    ABD $
IBAN:              TR220006200035900009082871

İŞ BANKASI 
Hesap Adı:        EV VE MUTFAK EŞYA SANAYİCİLERİ VE İHRACATCILARI
                         DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap Türü:      ABD $
IBAN:                TR150006400000210693344579

Paylaş: