Bu defa EVSIDConnect Africa

Bu defa EVSIDConnect Africa

EVSİD olarak, pandemi döneminde ertelenen fuarlar ve kısıtlanan seyahat imkanlarına çözüm olarak fiziki heyet organizasyonlarından edindiğimiz tecrübemizi EVSIDConnect adıyla online ortama taşıyarak ilk organizasyonumuzu geçtiğimiz Şubat ayında Latin Amerika, ikincisini Mart ayında İngiltere ve Baltık Ülkeleri'ne gerçekleştirdik. Bu defa hedefimiz Afrika pazarı.

Afrika, kıta geneli olarak 3.7 Milyar $ tutarında ev ve mutfak eşyaları ithalatı gerçekleştiriyor ve Türkiye olarak Afrika’ya ihracatımız 475 Milyon$ düzeyinde. Toplam ihracat pazarımızın %17 sini oluşturan Afrika kıtasındaki %78 oranında ihracatımızı Mısır, Fas, Cezayir, Libya ve Tunus’a gerçekleştirmekle birlikte, Sahra Altı Afrika ülkeleri ile Güney Afrika’daki pazarı henüz yeterince değerlendiremediğimizi düşünüyoruz.

Bu düşünceden hareketle, 22-25 Haziran 2021 tarihlerinde Afrika'ya yönelik düzenlemeyi planladığımız EVSIDConnect B2B Online Africa organizasyonumuz sayesinde, ilgili ülkelerdeki potansiyel alıcılar ile görüşmeler gerçekleştirilmesini, var olan iş birliklerinin güçlendirilmesini ve yeni iş birliklerinin oluşturulmasını hedefliyoruz.

Katılımcı firmalarımızın 4 günlük program süresince Güney Afrika Cumhuriyeti, Namibya, Botsvana, Zambiya, Zimbabve, Angola, Mozambik, Nijerya, Fildişi, Gana ve Kenya olmak üzere 11 farklı ülkeden alıcılar ile en az 6 nitelikli iş görüşmesi yapmalarını ve etkinlik öncesi yapılacak tanıtımlar, katılımcılarımıza verilecek eğitimler ve bilgilendirme toplantıları sayesinde iş görüşmelerinden maksimum verim alınmasını amaçlıyoruz.

Katılım maliyeti, ikili iş görüşmeleri organizasyonu, 4 gün süresince toplantıların koordinasyonu ve ortak tanıtımlar dahil 1.320 $ olup, Ticaret Bakanlığı tarafından sağlanacak %50 destek sonrası  katılım bedeli firmalarımıza prefinansmanlı olarak 670 $ + KDV yansıtılacaktır.

Plastik, metal, cam, poselen, ahşap ev ve mutfak eşyaları ile mutfak ve banyo tekstil ürünleri üretici ve ihracatçılarımızın katılımının hedeflendiği etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin en geç 12 Mayıs 2021 Çarşamba günü mesai bitimine kadar  prefinansmanlı 670 $ + KDV katılım bedelini Derneğimizin aşağıda belirtilen hesap numarasına yatırmalarını ve başvuru formlarını eksiksiz doldurarak taranmış kopyalarını [email protected] adresine göndermeleri gerekmektedir.
 

NOT: Katılımcı sayısı 25 firma ile sınırlı olup, başvuru tarihi ve ödeme sırası dikkate alınacaktır.     

1. Katılımcı Şirket Talep Formu için tıklayınız.
2. Firma Bilgi Formu için tıklayınız                                                                                       

**Organizasyonun, Ticaret Bakanlığı tarafından onaylanmaması veya tarafımızdan iptali durumunda, firmalarımız tarafından yapılan ödemeler eksiksiz iade edilecektir. 

GARANTİ BANKASI
Hesap Adı:      EV VE MUTFAK EŞYA SANAYİCİLERİ VE İHRACATCILARI
                        DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap Türü:    ABD $
IBAN:              TR220006200035900009082871

İŞ BANKASI 
Hesap Adı:        EV VE MUTFAK EŞYA SANAYİCİLERİ VE İHRACATCILARI
                         DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
Hesap Türü:      ABD $
IBAN:                TR150006400000210693344579

Paylaş:

EN GENİŞ ÜLKE KATILIMI EN NİTELİKLİ ALICILAR ÖNCEDEN PLANLANMIŞ İŞ GÖRÜŞMELERİ

SİZLERİ 7. INVITATION ONLY İSTANBUL ETKİNLİĞİNE KATILMAYA DAVET EDİYORUZ

İhracat ve pazarlama günümüzde bambaşka bir yöne doğru evriliyor. Yeni müşterilere ulaşabilmek için pahalı stand masrafları ödemek, gereksizce büyük alanlar kiralamak ve pasif olarak müşterinin sizinle temasa geçmesini beklemek etkisini giderek kaybetmeye başladı. Artık eskinin fuarları hedef alıcıya ulaşmak için tek seçenek değil. Daha dinamik ve farklı stratejilerle bambaşka enstrümanları kullanmak elinizde.

İşte tam da bu nedenle biz EVSİD olarak bundan 7 yıl önce sizlerle birlikte Invitation Only etkinliğini gündeme getirdik. 21 ülkeden 36 alıcı ile başladığımız yolculuğumuzda 50 ülke ve 100 alıcıya ulaştık. Etkinliğimizi Hilton toplantı salonlarından Haliç Kongre Merkezi’ne ve nihayet 2024 yılında Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi’ne taşıdık. 2024 yılında hedefimiz 60 ülkeden toptancı, süpermarket, yapı market, züccaciye mağazası kategorisinde 200 nitelikli alıcıyı sizlerle buluşturmak.

INVITATION ONLY KONSEPTİ NEDİR?

Invitation Only sadece üretici ve marka sahibi firmaların katılabildiği bir organizasyon. Etkinlik için bir web sayfamız var ve yurt dışındaki önemli alıcılara ulaşarak davetlere başlıyoruz. Etkinliğe kaydolacak firmaları Komitemiz ile birlikte değerlendirip eliyoruz, görüşme taleplerini alıyoruz. Amacımız her katılımcı firmamızı Invitation Only süresince maksimum sayıda alıcı ile buluşturmak.

Tüm başvurular alındıktan sonra etkinlikten bir hafta önce sizlerle alıcı listelerini ve görüşme tablonuzu paylaşıyoruz. Görüşmelere hazırlanmak için bir haftalık süreniz oluyor. Ardından etkinlikten bir gün önce ürünlerinizi Lütfi Kırdar salonlarına getirip sizler için hazırlanmış stantlardaki raflarınıza dizilimini gerçekleştiriyorsunuz. İki gün süren programda 20 şer dakikalık ikili iş görüşmeleri gerçekleştiriyorsunuz. Görüşmelerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı anda 2 veya 3 görüşme yapmanız da mümkün olabiliyor.

Tüm bunlara ilave olarak gün içinde kahve molaları, öğle yemekleri ve diğer sosyal aktiviteler sırasında da alıcılar ile sürekli bir arada oluyor ve alıcı firmaları daha yakından tanıma fırsatı bulabiliyorsunuz.

HANGİ ÜLKELERDEN ALICILAR BEKLEMELİYİM?

Invitation Only İstanbul 7 kıtadan 60 ülke alıcısını sizlerle buluşturmayı hedefliyor. EVSİD olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yurt dışı etkinlikleri ve yurt dışı kontaklarımız aracılığıyla elde ettiğimiz veri tabanı sayesinde ABD, Latin Amerika, Afrika, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve hatta Avustralya'dan alıcılar Invitation Only İstanbul 2024'te olacak.

ALICI KATILIMCI FİRMALAR BELLİ Mİ?

Alıcı firmalar için davetlere Ağustos ayında başladık. Geçtiğimiz senelerde Latin Amerika’dan D1, Ara, Pao de Azucar, De Prati, Avrupa’dan Edco, Woolworth, Jysk, El Corte Ingles, Zara Home, Bingo, Afrika’dan LabelVie, Marjane, Asya’dan Future Retail, Kareilla gibi büyük zincirleri İstanbul’da ağırladık. Bu yıl hedefimiz %70 oranda yeni alıcı firma olmak üzere 200 nitelikli firmayı İstanbul’a getirebilmek. Ancak katılımcı firma listemiz sizlerin katılımı ile belirlenecek, bu nedenle etkinlikten bir hafta önce tüm detayları ile alıcı firmalarımızı sizlerle paylaşacağız.

KATILIM KOŞULLARI NEDİR ve KATILIM BEDELİNE NELER DAHİL?

  • 15m 2 Büyüklüğünde Sergileme Standı
  • 15m 2 Stand Konstrüksiyonu
  • B2B İkili İş Görüşmelerine Firmanızdan 2 Kişinin Katılımı
  • Tercümanlık Hizmetleri
  • 2 Gün Süresince Öğlen Yemeği ve İkramlar
  • Gala Yemeği Katılımı (2 Kişi)
  • Yurt dışı Tanıtımlar
  • Yurt Dışından Gelecek Alıcıların Yol, Konaklama Masrafları

TOPLAM 5.800€ + KDV

"INVITATION ONLY İSTANBUL KİM TARAFINDAN ORGANİZE EDİLİYOR?"

Invitation Only etkinliğinin sahibi tamamen sektörümüz ve hiçbir özel firma tarafından organize edilmiyor. Amacı sadece Türkiye'nin ev ve mutfak aksesuarları sektöründeki rekabet gücünü yurt dışı alıcılara göstermek, Türkiye'nin kültürel zenginliğini ve iş varlığını öne çıkararak firmalarımızın ihracatına destek olabilmek. Amacı kar olmadığı için, sizlerin ödediği katılım bedelleri aslında tüm organizasyon masrafları ve satın almacıların Türkiye'ye getirilmesi için harcanıyor.

NASIL KATILABİLİRİM?

Katılım için linkte yer alan Katılım Sözleşmesi 'ni doldurarak firmanız imza sirküleri hükümlerine uygun olarak imzalanmış kaşelenmiş olarak imza sirküleriniz ve ilk ödemenin yapıldığını gösterir dekontla birlikte Derneğimize iletmeniz (Beyza Çınar, [email protected]) yeterli.

7. Invitation Only İstanbul etkinliğimizde görüşmek dileğiyle…

Saygılarımızla,
Senem Sanal Sezerer
Genel Sekreter