Beklenen Invitation Only İstanbul organizasyonumuz için başvurular başladı

Beklenen Invitation Only İstanbul organizasyonumuz için başvurular başladı

EVSİD olarak ilk kez 2016 yılında hayata geçirdiğimiz Invitation Only etkinliğine 2020 ve 2021 yıllarında pandemi nedeniyle verdiğimiz aradan sonra Haziran ayında yeniden start veriyoruz.

Asya ülkelerindeki tedarik sıkıntıları ve lojistikte yaşanan problemler nedeniyle her zamankinden daha yüksek bir taleple karşı karşıya olan sektörümüz için bu yılki hedef daha yüksek karlılık ve yepyeni pazarlardaki alıcılara ulaşmak.

2019 yılında 50 ülkeden 81 yabancı alıcıya ev sahipliği yapan Invitation Only ye bu yıl 60 ülkeden 120 alıcı davet ediliyor. Çoğunluğu zincir mağaza, market zincirleri ve toptancı firmaların oluşturduğu alıcı kitlesi komitelerimiz tarafından titizlikle seçildi ve davet edildiler.

Invitation Only konsept olarak her katılımcının eşit büyüklükte stand alanı ve eşit sergileme ile katılım sağladığı, sadece ve sadece nokta atışı alıcılar ile üreticileri buluşturan bir platform. Hem üretici hem de alıcıların Hilton Bomonti İstanbul otelinde konaklayacağı etkinlik 1 Haziran Çarşamba günü tanışma kokteyli ile başlayacak ve 2-3 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek görüşmeler 3 Haziran akşamı gala yemeği ile tamamlanacak. Normal bir fuar katılımına göre daha nitelikli alıcılar ile daha profesyonel bir şekilde iş görüşmeleri gerçekleştirilmesine dayanan etkinliğe daha önce katılan firmalar Sahra Altı Afrika, Latin Amerika, Avrupa ve Asya ülkelerinden yeni müşteriler edindiler ve tamamına yakını bu yılki etkinliğe kaydını yaptırdı.

Eğer ev ve mutfak eşyaları sektöründe faaliyet gösteriyor ve 2022 yılında yeni ve farklı pazarlara açılmak, fuarlarda görüşemediğiniz müşteriler ile bir araya gelmeyi istiyorsanız 0212 659 9425 numaralı telefondan veya [email protected] adresinden bizlerle temasa geçebilirsiniz

ALICI PROFİLİ

Kanada, Meksika, Panama, Kosta Rika, El Salvador, Kolombiya, Peru, Ekvator, Şili, Paraguay, Uruguay, Brezilya, Arjantin, İngiltere, Belçika, Almanya, İspanya, Fransa, Portekiz, Hollanda, İtalya, Hırvatistan, Polonya, Belarus, Ukrayna, Rusya, Fas, Senegal, Fildişi, Gana, Kenya, G.Afrika, Katar, Azerbaycan, Çin, Hindistan, Endonezya, Malezya, G.Kore dahil 60 ülkeden %35 direkt ithalatçı toptancı ve dağıtıcı, %57 zincir mağaza ve perakendeci

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

- 12m2 Büyüklüğünde Sergileme Standı
- 12m2 Stand Konstrüksiyonu
- B2B İkili İş Görüşmelerine Firmadan 2 Kişi Katılımı
- Tercüman Hizmetleri
- 2 Gün Süresince Öğlen Yemeği ve İkramlar
- Kokteyl, Gala ve Akşam Yemekleri (2 Kişi)
- Hilton Otelinde 1 Haziran Giriş ve 4 Haziran Çıkış 1 Adet Çift Kişilik Konaklama
- Yurt dışı Tanıtımlar

 TOPLAM 7.350€ + KDV 

ÖNCEKİ SENELERDE KATILAN ALICILARDAN BAZILARI

Paylaş:

EN GENİŞ ÜLKE KATILIMI EN NİTELİKLİ ALICILAR ÖNCEDEN PLANLANMIŞ İŞ GÖRÜŞMELERİ

SİZLERİ 7. INVITATION ONLY İSTANBUL ETKİNLİĞİNE KATILMAYA DAVET EDİYORUZ

İhracat ve pazarlama günümüzde bambaşka bir yöne doğru evriliyor. Yeni müşterilere ulaşabilmek için pahalı stand masrafları ödemek, gereksizce büyük alanlar kiralamak ve pasif olarak müşterinin sizinle temasa geçmesini beklemek etkisini giderek kaybetmeye başladı. Artık eskinin fuarları hedef alıcıya ulaşmak için tek seçenek değil. Daha dinamik ve farklı stratejilerle bambaşka enstrümanları kullanmak elinizde.

İşte tam da bu nedenle biz EVSİD olarak bundan 7 yıl önce sizlerle birlikte Invitation Only etkinliğini gündeme getirdik. 21 ülkeden 36 alıcı ile başladığımız yolculuğumuzda 50 ülke ve 100 alıcıya ulaştık. Etkinliğimizi Hilton toplantı salonlarından Haliç Kongre Merkezi’ne ve nihayet 2024 yılında Lütfi Kırdar Fuar ve Kongre Merkezi’ne taşıdık. 2024 yılında hedefimiz 60 ülkeden toptancı, süpermarket, yapı market, züccaciye mağazası kategorisinde 200 nitelikli alıcıyı sizlerle buluşturmak.

INVITATION ONLY KONSEPTİ NEDİR?

Invitation Only sadece üretici ve marka sahibi firmaların katılabildiği bir organizasyon. Etkinlik için bir web sayfamız var ve yurt dışındaki önemli alıcılara ulaşarak davetlere başlıyoruz. Etkinliğe kaydolacak firmaları Komitemiz ile birlikte değerlendirip eliyoruz, görüşme taleplerini alıyoruz. Amacımız her katılımcı firmamızı Invitation Only süresince maksimum sayıda alıcı ile buluşturmak.

Tüm başvurular alındıktan sonra etkinlikten bir hafta önce sizlerle alıcı listelerini ve görüşme tablonuzu paylaşıyoruz. Görüşmelere hazırlanmak için bir haftalık süreniz oluyor. Ardından etkinlikten bir gün önce ürünlerinizi Lütfi Kırdar salonlarına getirip sizler için hazırlanmış stantlardaki raflarınıza dizilimini gerçekleştiriyorsunuz. İki gün süren programda 20 şer dakikalık ikili iş görüşmeleri gerçekleştiriyorsunuz. Görüşmelerin yoğunluğuna bağlı olarak aynı anda 2 veya 3 görüşme yapmanız da mümkün olabiliyor.

Tüm bunlara ilave olarak gün içinde kahve molaları, öğle yemekleri ve diğer sosyal aktiviteler sırasında da alıcılar ile sürekli bir arada oluyor ve alıcı firmaları daha yakından tanıma fırsatı bulabiliyorsunuz.

HANGİ ÜLKELERDEN ALICILAR BEKLEMELİYİM?

Invitation Only İstanbul 7 kıtadan 60 ülke alıcısını sizlerle buluşturmayı hedefliyor. EVSİD olarak bugüne kadar gerçekleştirdiğimiz yurt dışı etkinlikleri ve yurt dışı kontaklarımız aracılığıyla elde ettiğimiz veri tabanı sayesinde ABD, Latin Amerika, Afrika, Avrupa, Orta Doğu, Asya ve hatta Avustralya'dan alıcılar Invitation Only İstanbul 2024'te olacak.

ALICI KATILIMCI FİRMALAR BELLİ Mİ?

Alıcı firmalar için davetlere Ağustos ayında başladık. Geçtiğimiz senelerde Latin Amerika’dan D1, Ara, Pao de Azucar, De Prati, Avrupa’dan Edco, Woolworth, Jysk, El Corte Ingles, Zara Home, Bingo, Afrika’dan LabelVie, Marjane, Asya’dan Future Retail, Kareilla gibi büyük zincirleri İstanbul’da ağırladık. Bu yıl hedefimiz %70 oranda yeni alıcı firma olmak üzere 200 nitelikli firmayı İstanbul’a getirebilmek. Ancak katılımcı firma listemiz sizlerin katılımı ile belirlenecek, bu nedenle etkinlikten bir hafta önce tüm detayları ile alıcı firmalarımızı sizlerle paylaşacağız.

KATILIM KOŞULLARI NEDİR ve KATILIM BEDELİNE NELER DAHİL?

  • 15m 2 Büyüklüğünde Sergileme Standı
  • 15m 2 Stand Konstrüksiyonu
  • B2B İkili İş Görüşmelerine Firmanızdan 2 Kişinin Katılımı
  • Tercümanlık Hizmetleri
  • 2 Gün Süresince Öğlen Yemeği ve İkramlar
  • Gala Yemeği Katılımı (2 Kişi)
  • Yurt dışı Tanıtımlar
  • Yurt Dışından Gelecek Alıcıların Yol, Konaklama Masrafları

TOPLAM 5.800€ + KDV

"INVITATION ONLY İSTANBUL KİM TARAFINDAN ORGANİZE EDİLİYOR?"

Invitation Only etkinliğinin sahibi tamamen sektörümüz ve hiçbir özel firma tarafından organize edilmiyor. Amacı sadece Türkiye'nin ev ve mutfak aksesuarları sektöründeki rekabet gücünü yurt dışı alıcılara göstermek, Türkiye'nin kültürel zenginliğini ve iş varlığını öne çıkararak firmalarımızın ihracatına destek olabilmek. Amacı kar olmadığı için, sizlerin ödediği katılım bedelleri aslında tüm organizasyon masrafları ve satın almacıların Türkiye'ye getirilmesi için harcanıyor.

NASIL KATILABİLİRİM?

Katılım için linkte yer alan Katılım Sözleşmesi 'ni doldurarak firmanız imza sirküleri hükümlerine uygun olarak imzalanmış kaşelenmiş olarak imza sirküleriniz ve ilk ödemenin yapıldığını gösterir dekontla birlikte Derneğimize iletmeniz (Beyza Çınar, [email protected]) yeterli.

7. Invitation Only İstanbul etkinliğimizde görüşmek dileğiyle…

Saygılarımızla,
Senem Sanal Sezerer
Genel Sekreter