Kanada Yurtdışı Pazarlama Faaliyeti 2020

Kanada Yurtdışı Pazarlama Faaliyeti 2020
Başlangıç:

21 September 2020

Bitiş:

25 September 2020

Ülke:

Kanada

Şehir:

Toronto - Montreal

Son Başvuru:

Tamamlandı

  • Etkinlikler
  • Kanada Yurtdışı Pazarlama Faaliyeti 2020

Kanada ve ABD Dünya ev ve mutfak eşyaları sektörü ithalatında çok önemli paylar almalarına karşın ülke olarak yeterince değerlendiremediğimiz pazarların başında geliyor. İthalatının %54 gibi yarıdan fazla bir bölümünü Çin’den tedarik eden Kanada, ağırlıklı olarak elektrikli ürün grubu ürünler ithal etse de plastik ev ve mutfak ürünleri toplamda %21, Aluminyum, demir ve paslanmaz pişirme grubu ise %20 lik bir pazara sahip.

İthalatçıların coğrafi dağılımını dikkate alarak Toronto ve Montreal olarak iki merkezde gerçekleştirmeyi planladığımız Kanada Yurtdışı Pazarlama Faaliyeti ile birlikte öncelikle pazardaki rakiplerimizi ve mevcut dağıtım kanallarını incelemeyi, ardından iki farklı şehirde potansiyel alıcılar ile ikili iş görüşmeleri gerçekleştirmeyi planlıyoruz.

Program çerçevesinde 10 Mayıs 2020 tarihinde Türk Hava Yolları direkt uçuşu ile Toronto’ya varılması, aynı gün yapılacak pazar ziyaretlerinin ardından önce 12 Mayıs Salı günü Toronto ve ardından 14 Mayıs Perşembe günü Montreal’de 2 tam gün ikili iş görüşmelerinin gerçekleştirilerek 15 Mayıs 2020 tarihinde İstanbul’a dönülmesini öngörüyoruz.

Ticaret Bakanlığımızın URGE projeleri çerçevesinde gerçekleştirmeyi planladığımız bahsekonu program harcamaları %75 oranında desteklenecek olup;

  • İstanbul-Toronto-Montreal-İstanbul Ekonomi sınıfı uçak bileti
  • 5* lı Otellerde 5 gece oda/kahvaltı konaklamalar
  • Toronto ve Montreal’de transferler
  • İkili iş görüşmeleri organizasyonu
  • İş görüşmeleri için Toropnto ve Montreal’de toplantı salonları tahsisi
  • Görüşmelerde sergilenecek numune ürünlerin İstanbul-Montreal tek  yön nakliyesi

dahil olmak üzere toplam katılım ücreti 8.290 $ olarak belirlenmiştir.

(Başvuran firmalar ilk etapta toplam katılım bedeli olan 8.290 $’ı ödeyecek ve Ticaret Bakanlığı’ndan desteğin gelmesi sonrası kendilerine yaklaşık iade yapılacaktır. Aynı firmadan ikinci kişi katılması durumunda, 2 kişinin toplam katılım bedeli  13.650$, 2.kişi aynı odayı paylaştığında ise 12.360 $ olacaktır.

URGE 1 ve URGE 2 projelerinin her biri minimum 8 ve maksimum 10 firma ile sınırlı olup, minimum 8 firmanın katılımının sağlanamadığı projenin Kanada Yurtdışı Pazarlama Faaliyeti düzenlenemeyecektir. 10’nun üzerinde başvuru olması durumunda başvuru tarihi ve ödeme sırası dikkate alınacaktır.

Kanada Yurtdışı Pazarlama Faaliyeti’ne katılmak isteyen URGE 1 ve URGE 2 Projesi katılımcılarımız detaylı bilgi ve başvuru için Damla Alaman  ile ([email protected] ) temasa geçebilirler.